Ja dokumenti/ Policia pajisi
me armė mikun e Lul Berishės

05 Tetor 2017 - 16:50 | përditesuar në 18:28
Publicitet
Pa kaluar 48 orė nga operacioni i policisė “Vjeshtė 2017” nė Durrės, ku u prangosėn dy persona tė rrezikshėm Marjel Fierza dhe Genti Nderjaku, Report TV ka mundur tė sigurojė njė dokument qė duket se zbeh kėtė aksion. Njėri prej personave tė dyshuar si shok i anėtarit tė bandės sė Lul Berishės, e ka pasur armėn me leje vetėm 6 muaj para se tė arrestohej. Report TV ka siguruar faksimilen ku policia i ka dhėnė leje pėr tė mbajtur armė Genti Nderjakut.
 
Ky i fundit e ka marrė lejen nė datėn 28 prill 2017. Leja pėr pajisjen me armė tė njė personi i cili cilėsohet i rrezikshėm nga policia, ėshtė firmosur nga Drejtori I Policisė Haki CCako dhe ėshtė propozuar nga vet Policia e Durrėsit. Pikėrisht kjo leje, tregon se si njė person I dyshuar pjesė e njė bande, pajiset me armė nga vet strukturat e shtetit.
 
Genti Nderjaku ėshtė pajisur me njė pistoletė dhe 50 fishekė, por qė ishte i detyruar ti mbante nė banesė ose tek bizneset e tij. Por I dyshuari si afėrm I bandės sė Lul Berishės e mbante me vete kėtė pistoletė. Pavarisht se Policia zhvilloi njė operacion pėr arrestimin e Marjel Fierzės dhe Genti Nderjakut, ky I fundit pritet tė lihet I lirė nga Gjykata e Durrėsit pėr shkak se armėn e ka me leje.
 
Dy ditė mė parė Policia e Durrėsit gjeti dy armė nė makinėn tip Porche, por pikėrisht njėra nga kėto pistoleta ėshtė me leje. Marjel Fierza dhe Genti Nderjaku pritet tė dalin para Gjykatės sė Durrėsit ditėn e premte pėr tu njohur me masėn e sigurisė.
faksimile genti nderjaku
Faksimilja e siguruar nga Report TV, Policia i ka dhėnė leje pėr tė mbajtur armė Genti Nderjakut.dy.b/shqiptarja.com
Publicitet
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Fredi Sa skandale te tjera duhet te dalin qe Haki Cako te shkarkohet ose te jape doreheqjen. Perse e ka pajisur me arme kete bandit? Popullin kush do e mbroje nga keta horra qe vete policia i pajis me arme?
avatar
Anonim
Ilir Kjo pra eshte lufta kunder krimit qe ben rama bejen vec show ne shqiperi te gjith levizin me makina blind me arme pse si ndalojen ata ne dures qe dalin me escord te blinduar, po iken dhe ha darka rama me ta ,dhe i nxjer na burgu ,ju jep dhe leje per te mbajt arme ,ne shqiperi o njerez eshte lul berisha kryeminister jo edi rama ,njerzit votuan kancerin qe po e kthen kete vend ne nje shkretetir ligjin e bejen te fortet , ata komandojen , ambasadori amerikan ben thirje po kujt ja ben
avatar
Anonim
G A lexoni per vendbanim aty apo jo....
avatar
Anonim
vl te arrestohet cako..
avatar
Anonim
Andi Rri popull rri ha fasule se erdhi dimri. Ja pra fjalet e asaj opozite qe ne fakt eshte e inkriminuar dhe korruptuar ne palce, dalin te verteta. Kjo eshte fatkeqesia te gjithe jane horra kriminele bandite. Ēakoja urgjentesisht duhet zhdukur nga pozicioni tij kjo me minimalja
avatar
Anonim
anonim E moret vesh se si e lufton qeveria bandat kriminale duke i pajisur vete me leje arme .rrofte rilindja do bejme shtet.per shqiperine qe duam.
avatar
Anonim
Eri Po lejen sot ja kan ber per ta nxjer na burgu shteti Edi rames shteti kriminelit o njerez hapni syt ke keni votuar
Rezultate tė tjera: 1