/Lapsi.al vjedh lajmet 
​ekskluzive tė Shqiptarja.com

06 Shtator 2017 - 12:28 | përditesuar në 13:07
Publicitet
Portali Lapsi.al nuk ndalet sė vjedhuri lajmet ekskluzive tė Shqiptarja.com.

Si tė mos mjaftojė kjo vjedhje ditėn pėr diell, portali shkon edhe mė tej duke manipuluar lexuesit me logon “Ekskluzive” tė kėtyre lajmeve tė gazetarėve tė Shqiptarja.com dhe Report Tv, tė cilat i quan tė vetat.

Mė konkretisht, nė dy ditėt e fundit, Lapsi.al ka vjedhur lajmin ekskluziv tė Shqiptarja.com dhe Report Tv “KLD i refuzoi gjyqtares qė u vra nga burri kėrkesėn pėr ndihmė”. Pikėrisht kėtij lajmi, editorėt e Lapsi.al thyejnė ēdo kod dhe etikė profesionale, duke e quajtur ekskluzive tė tyre punėn e tė tjerėve.

Lajmi tjetėr i vjedhur nga Lapsi.al ėshtė njė ekskluzive e Shqiptarja.com nė numrin e sotėm, 6 shtator 2017: “Vettingu/Ja 68 gjyqtarėt dhe prokurorėt e parė qė po hetohen”.

Pėrsa kohė vjedhja e lajmeve ėshtė tashmė njė praktikė e zakontė nė mediat shqiptare, sidomos ato online dhe kur nuk ka mekanizma institucional pėr tė drejtėn e autorit, shpresojmė qė Lapsi.al tė ndėrgjegjėsohet dhe minimumi qė duhet tė bėjė, tė citojė burimin nga e ka marrė lajmin. 

vettingu
(Lajmi ekskluziv nė Shqiptarja.com)

lapsi
(Lajmi i vjedhur nga lapsi.al, nuk citohet burimi)

shqiptarja
(Lajmi ekskluziv nė Shqiptarja.com, 4 shtator 2017)

lapsi
(Lajmi i vjedhur nga Lapsi.al ku ėshtė shėnuar ekskluzive)


Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com
Publicitet
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Drilon Kapsi.HAL
avatar
Anonim
Bon xhovi E po si ne te gjithe shqiperine keshtu ndodh edhe me ju.Me vjen keq se gjith kush punon per vete ,keta e duan gati.Jane bere dembela,skane faj e kane gjetur gati.I bien shkurt.Keta gjera duhet te shikoj autoritet dhe te denohen sipas ligjit.Po ato nuk shikojn pundn shikojn ngjyren partise.
Rezultate tė tjera: 1