Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 13:11 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Media KRISTI GONGO
13 Shkurt 2018 - 22:09 | përditesuar në 22:17
80-vjet Radio, Muka: Teknologjia
kërcënim, por sa të ketë makina...
Në 80-vjetorin e fillimit të transmetimeve radiofonike në Shqipëri, njëkohësisht edhe në ditën Botërore të Radios gazetarët më të vjetër radifonikë janë mbledhur së bashku për të përshkruar evolimin dhe rëndësinë e radios. Arben Muka organizuesi i aktivitetit, rrëfen për Report Tv se teknologjia është kthyer në kërcënim për radion, megjithatë vlera e saj nuk do të humbë asnjëherë. 

Nini Mano, gazetarja me një eksperiencë të gjatë në radio Korça tregon për Report Tv esencën e vërtetë të gazetarisë. Edhe kreu i shteti Ilir Meta në ditën e Radios, ka pritur në Presidencë, gazetarë, komentatorë e drejtues të ndryshëm radiosh e sportistë. Në fjalën e tij të rastit, Presidentit u përçoi një mesazh të rinjve dhe prindërve.

Sfida për të edukuar fëmijë dhe të rinj larg veseve, larg varësisë ndaj drogës dhe simulantëve të tjerë, larg obezitetit dhe vetë-izolimit është sfidë e të gjithë shoqërisë ku rol të jashtëzakonshëm luan sidomos radioja e veçanërisht radioja sportive dhe emisionet e saj të bukura”, tha Meta në mesazhin e tij para të pranishmëve.

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

 

13 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 18/03/2018, VITI VIII- NR.63