Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 19:14 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Media
04 Shtator 2017 - 13:31 | përditesuar në 13:39
Muhamed Veliu drejtor i 
informacionit nė Report TV
Gazetari i mirėnjohur Muhamed Veliu qė sot nis punėn e Drejtorit tė Informacionit nė Report TV krah kryeredaktorit Romir Saraēi.

Pas njė korrespondence nga Londra, eksperience 15-vjeēare si njė nga reporterėt mė aktivė nė spektrin politik nė televizionin Top Channel, Veliu merr detyrėn e rėndėsishme me kėtė sfidė tė re profesionale qė synon siē ėshtė shprehur edhe ai "pėr ta ēuar akoma mė pėrpara punėn qė sot ky televizion ushtron nė tregun e rajonit".

Nė njė mesazh menjėherė pas prezantimit pėrpara stafit nga botuesi dhe gazetari Carlo Bollino, Veliu u shpreh:

"Pas njė shkėputje 15 mujore nga gazetaria aktive, nga sot pėr mua nis njė kapitull i ri shumė i rėndėsishėm. 
Me ėshtė besuar dhe kam pranuar tė drejtoj departamentin e informacionit nė Report TV.
Njė sfidė e re, qė mbart pėrgjegjėsi tė mėdha, pėr ta ēuar pėrpara punėn e deritanishme plot pėrkushtim tė kolegėve nė Tiranė dhe korrespondentėve nė rrethe tė kėsaj redaksie.
TĖ SHPEJTĖ NĖ LAJMIN E FUNDIT, TĖ SAKTĖ, TĖ VĖRTETĖ DHE TĖ DREJTĖ.
Kjo do tė jetė filozofia e punės time nė kėtė redaksi, duke bashkėpunuar ngushtėsisht sėbashku si njė ekip i vetėm, nė shėrbim tė informimit tė audiencės sė Report TV.
Siē edhe ikona televizive e CNN Christiane Amanpour ka thėnė: “Besoj se tė bėsh gazetari tė mirė, po ashtu televizion tė mirė kjo do ta bėjė botėn njė vend mė tė mirė”, jemi tė vendosur tė gjithė bashkė me Albėn, Carlon, ekipin e Report TV dhe gazetės Shqiptarja.com tė vazhdojmė tė bėjmė gazetari tė mirė". 

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

19 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Klo Gazetar i Talentuar.urime
avatar
Anonim
Natasha Metalla Urime ne detyren tuaj .Medjas shqiptare i duhen njerez si ju.
avatar
Anonim
anonim urime per punen e re dhe e meritoni se jeni shume i afte ne gazetari dhe shume suksese
avatar
Anonim
Naimi Top-channel me mire te mbyllet sepse po i ikin te gjithe. Ngreu o Dritan Hoxha shiko se se ku po ta cojne bashkeshprtja me femijet ate TV qe e themelove dhe qe u be nje nga tv elitare ne vend
avatar
Anonim
Ermal Urime dhe suksese te tjera!
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15