Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 08:42 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Media
16 Shtator 2017 - 21:47 | përditesuar në 22:15
Repolitix emision i ri nė Report
TV drejtuar nga Denis Minga
Sezoni televiz qė sapo ka startuar, nė Report TV vjen me njė emision tė ri drejtuar nga gazetari Denis Minga.

Repolitix quhet emisioni i cili nėn moderimin e gazetarit Minga nuk do tė sjellė vetėm politikė.

Moderatori dhe drejtuesi i emisioni “Repolitix” jep detaje nė lidhje me programin e ri nė Report TV:

“Nė fakt ėshtė njė emision i ri, qė ka startuar ditėn e mėrkurė dhe aktualiteti ėshtė nė qendėr tė kėtij emisioni, rikthehet mbrėmja nė Report TV me zhvillimet e kryesore tė politikės ekonomisė, sociales, apo dhe krizat ndėrkombėtare. Dje pėrshembull kemi folur pėr  krizėn e Koresė sė Veriut, kemi patur mundėsinė qė tė analizojmė se ēfarė ėshtė kjo krizė, a rrezikohet lufta e tretė botėrore apo ėshtė thjeshtė njė provokim i regjimit tė Koresė sė Veriut. Kėto do tė jenė tema, tė cilat ne do tė synojmė t’i kapim nė kohė sa mė tė shpejtė dhe qė lidhem pikėrisht me aktualitetitn”.
 


Gjithashtu drejtuesi Minga, tregon detaje pėr kohėn dhe ditėn kur transmetohet ky emision pėr teleshikuesit e Report TV:
“Emisioni ėshtė ēdo tė mėrkurė dhe tė premte nė orėn 20:55 minuta.Do mundoheni gjatė kėtij cikli emisionesh tė pėrzgjedhim personazhe tė veēanta, apo ngjarja tė pazakonta, qė mund tė mos kenė lidhje me aktualitetin, por qė padyshim tėrheqin vėmendjen e publikut”
 

Por a do jetė njė emision qė do tė ketė tematika vetėm nga politika apo edhe nga fusha tė tjera, moderatori Denis Minga sqaron gjithēka pėr emisionin e tij “Repolitix”:

“Politika ėshtė padyshin nė qendėr tė emisionit, jo sepse ėshtė mė e rėndėsishmja , por padyshim ka dhe interesin e publikut, por ne jemi njė popull  qė konsumojmė shumė politikė, do mundohemi t;i pėrgjigjegjemi interesit tė publikut, por pa harruar padyshim dhe temat e tjera”.

Emisioni Repolitix do tė ritransmetohet tė mėrkurėn dhe tė premten nė 23:30 dhe tė enjten dhe tė shtunėn nė 14:30.
 
Redaksia Online
N.M/ Shqiptarja.com
 

 

8 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Zef Brozi:Berisha pranoi se lejoi  drogėn,duhej tė ndiqej penalisht
Balla: Llalla ikėn nė 7 dhjetor Kryeprokurori i ri i pėrkohshėm
Studiuesi Belushi-Ramës: Krijo dikasterin ministerial për arbëreshët
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 10/12/2017, VITI VII- NR.292