Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 11:08 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Media
03 Mars 2013 - 17:15
Sondazhi/ Tė anketuarit: Nga
PDIU po pėrfiton Shpėtim Idrizi
Lėvizja ēame krijoi dje Senatin
TIRANE - Kush po pėrfiton realisht nga Partia pėr Drejtėsi, Integrim dhe Unitet? Kėsaj pyetje nė sondazhin nė faqen online tė Shqiptarja.com, i janė pėrgjigjur mė shumė se 3100 persona, duke e renditur kėtė sondazh ndėr mė tė votuarit e faqes.

Sipas qytetarėve, qė i janė pėrgjigjur kėsaj pyetjeje, pėrfituesi kryesor nga kjo parti ėshtė vetė drejtuesi i saj, Shpėtim Idrizi, fakt qė e theksojnė tė paktėn 80 % e votuesve nė kėtė sondazh.

Ndėrkaq, 17 % e tyre mendojnė se pėrfiton kauza e ēėshtjes ēame dhe vetėm 2 % shprehen se pėrfitues real tė kėsaj partie dhe politikės sė ndjekur prej saj, janė ēamėt.

Vetėm njė ditė mė parė, pėrfaqėsues tė komunitetit ēam shprehėn pakėnaqėsitė ndaj drejtuesit tė PDIU-sė, Shpėtim Idrizit, duke deklaruar se ai nuk pėrfaqėson interesat e kėtij komuniteti. Si pasojė, ata krijuan Senatin ēam.

SONDAZHI

(Rezultatet e Sondazhit deri mė 17:15)


Redaksia Online
(Gre.M/Shqiptarja.com)

11 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
eda martini Nuk kisha asnje dyshim per rezultatin. Idrizi mendon se Partia eshte njesoj si drejtoria e doganave, duhet shfrytezuar per perfitime personale. Jo me kot votat ne parlament i ka kembyer me poste pune qe prodhojne vetem rryshfete e para'. PDIU nuk ka lidhje me ēamet, eshte thjesht parti interesi.
avatar
Anonim
Ibrahim Dema Nga P.D.I.U perfitojne vetem Camet ku do qe jane. Bashkimi Camve sijell vetem te te mira per Camet. Bashkimi e percakton numrin real te popullit shume vuajtur Cam per te treguar botes se nuk jane nje komunitet i vogel por jane nje force e madhe per stabilitetin ne Balkan. Mos harojme qe luften heroike Kosoves per pavarsi , mbeshteti dhe udheheqi uniteti Kosovarve qe jetonin jashte dhe mbrenda Kosoves.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Romani “E penguara”, Kadare intervistė pėr gjermanen “Die Welt”
Humbja e PD nė zgjedhje, Salianji: Basha mori pėrgjegjėsitė e duhura
Sėmundja e rrallė, 19 vitet e vėshtira tė Geraldinės
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 27/07/2017, Viti VII - NR.175