Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 07:16 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Metronews
12 Gusht 2017 - 02:26
​Emrat e vërtetë të artistëve
shqitarë që përdorin emër arti
Shumë këngëtarë të skenës shqiptare i njohim me emrat e artit dhe ndoshta shumë pak janë ata që ua dinë emrat e vërtetë.
 
Disa nga emrat e artit nuk kanë lidhje me emrat e vërtetë të këngëtarëve, disa kanë iniciale të emrit dhe mbiemrit të vërtetë, disa kanë kuptime që i dimë dhe disa kanë kuptime vetëm për ta.
 
Disa nga këngëtarët që përdorin emra arti e bëjnë këtë për shkak se emrin e vërtetë e kanë emër vërtet të vjetër që vetëm për në skenë nuk bën.
 
Lista me emrat e vërtetë dhe emrat e artit
Fifi- Filloreta Raçi
 
Cozman – Ylber Abdullahu
 
Dr. Majk – Kastriot Rexha
 
Ghetto Geasy -Getoar Selimi
 
Kida-Orhidea Latifi
 
Mozzik-Gramoz Aliu
 
Gjiko-Asdren Gjikolli
 
Baby G- Gordana Kingji
 
Capital T- Kushtrim Ademi
 
2Ton- Arton Avdyli
 
Gold AG -Arian Agushi
 
MC Kresha -Kreshnik Fazliu
 
Lyrical Son-Festim Arifi
 
Noizy -Rigels Rajku
 
Stresi- Arkimed Lushaj
 
Big Bast- Gerald Xhari
 
Skivi -Visar Shala
 
Agon Amiga- Agon Sylejmani
 
2po2- Besnik Canolli
 
Kallashi -Donjeta Kosumi
 
Dj Blunt -Edon Dedi
 
Real 1 -Ilir Zhita
 
Vig Popa -Vigan Bardhi
 
BimBimma- Burim Kursani
 
Getinjo- Getoar Aliu
 
Redaksia Online
Er.K/Shqiptarja.com

7 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
​Balliu:Komisionerėt e PD u shitėn jemi tė hapur pėr bashkėpunim 
Ekskluzive/ Fleckenstein rrėzon raportin e teknikėve tė PD-sė
Intervista/17 vjeēarja shqiptare hap shoqatė bamirėsie online
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 23/08/2017, Viti VII - NR.198