Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:19 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Lajme tė mira
12 Shtator 2017 - 20:50
Apple sjell “Iphone 8”, së shpejti
një tjetër Iphone me çmim 1000$
Apple ka prezantuar mbrëmjen e sotme smartfonin e saj të parë, i cili suporton “wireless charging”.

Këtë herë, gjiganti amerikan i teknologjisë ka zgjedhur që për Iphone 8 dhe Iphone 8 Plus të heqi dorë nga alumini si material kryesor dhe të përdorë xhamin në vend të tij.

Gjithashtu një përmirësim kanë pësuar edhe sensorët e kamerave dhe sistemi i bokseve.

Nga ana tjetër pritet që Apple të prezantojë më vonë gjatë këtij viti një tjetër smartfon të quajtur “Iphone X”, i cili pritet të jetë smartfoni i parë i Apple më një çmim mbi 1000 dollarë.

Iphoni i ri i Apple do të hidhet në treg me ISO 11 dhe me të njëjtin ISO pritet të hidhet në treg edhe “Iphone X”.

Për sa i përket “Iphone 8” ende nuk është bërë e ditur se sa do të jetë çmimi i tij.

Redaksia Online
D.T/Shqiptarja.com

23 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 18/03/2018, VITI VIII- NR.63