Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 00:10 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Lajme tė mira matilda zaimi
09 Nentor 2017 - 18:12 | përditesuar në 09:55
Chefi shqiptar qė po ngre emrin
e Shqipėrisė nė gastronomi
Ravajol Hasani, njė chef kuzhine shqiptar ka arritur tė prekė majat e suksesit nė punėn e tij nėpėr botė.

I riu shqiptar ka thyer ēdo tabu nė kuzhinė duke pėrfaqėsuar Shqipėrinė nė shumė vende tė Evropės. Ndėrsa, mbrėmjen e sotme ai do ta zgjerojė edhe mė tej famėn e tij ku ėshtė i ftuar special nė njė prej restoranteve mė tė famshme tė Kanadasė, "Skara" nė Brossand, Quebec.

Ravajoli do tė gatuajė gjashtė receta tė krijuara nga vetė ai, tė cilat vijnė si njė martesė e kuzhinave tė ndryshe nė botė.

Kjo ėshtė hera e parė qė njė chef shqiptar merr pjesė nė kėtė nivel eventi ku janė tė ftuar rreth 100 persona, mes tė cilėve politikanė, aktorė, e njerėz tė rėndėsishėm tė medias dhe modės. Ravajoli foli per Report TV, eksluzivisht nga kanadaja, ishte shumė i emocionuar qė do tė merrte pjesė nė kėtė event special.

Kėta tė fundit do tė paguajnė 125 dollarė secili pėr tė shijuar gatimin e famshėm e tė riut shqiptar, i cili ka 7 ndihmės kuzhinierė.

Kuzhinieri shqiptar i cili ėshtė shumė i suksesshėm nė Greqi ka nė plan ta ēojė emrin e Shqipėrisė nė ēdo vend tė botės. Pasi ka bėrė xhiron nė Europė, Ravajoli shkon nė Kanadaja e mė pas mendon tė zhvillojė evente nė Amerikė, Australi etj. Matilda Zaimi

Redaksia Online
Xh.F /Shqiptarja.com

0 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Shqiptari 125 dollare Kanadez, njesoj me verremlit ne plazhet e qelbur tek ne qe te ze barku. Sa te shohin se je kosovar apo i huaj apo me makine te bukur kane er borxh ta bejne 100 mij lek "peshkun e eger" 1 kg.
avatar
Anonim
Drini Chefi ta ..... nenen, o injorante. Te duket nencmim t'i thuash shqip "kuzhinier", bastarde.
avatar
Anonim
moderni e perdhunuat edhe frengjishten ksaj rradhe...o thuaj shefi ose chef
avatar
Anonim
drejtsij Bravo na behet zemra mal kur degjojme lajme te mira dhe shqetsohemi kur degjojme per vrasje , vjedhje , droge e budallalleke te ndryshme, suksese Ravjol hasanit.
avatar
Anonim
Lazarati Jo po Lazanj
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Bashkėshorti i Esmeralda Uruēit: Ja si fitova ndaj shpifjes sė RD-sė
Mediu: Pyetja ime pėr Bashėn pse opozita s'ėshtė nė sheshe?
Hyrja e Shqipėrisė nė BE mund tė shpėtojė Italinė nga dominimi gjerman
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/11/2017, VITI VII -NR.277