Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:19 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Lajme tė mira
12 Shtator 2017 - 17:43
Doni një iPhone 7?! Ja në
cilin vend duhet ta blini
Nëse keni vendosur të blini një iPhone 7, duhet të shkoni në Arabinë Saudite. Korporata financiare australiane (CommSec) ka bërë renditjen vjetore të çmimeve të iPhone 7, ku vendi më i lirë ka rezultuar Arabia Saudite, me vetëm 639.73 dollarë. 

Më poshtë, po iu sjellim sipas renditjes vendet më të lira për të blerë një oPhone 7 me 32 GB kapacitet:

1. Arabia Saudite - $ 639.73
2. Japoni - 648.03 dollarë
3. U.S. - 649.00 $
4. Emiratet e Bashkuara Arabe - $ 707.63
5. Hong Kong - 715,25 dollarë
6. Hungari - 722.16 dollarë

Ndërkohë, brazilianët dhe argjentinasit paguajnë çmimet më të larta në botë për blerjet e më të fundit të teknologjisë. 

Më poshtë, lista e vendeve më të shtrenjta për blerjen e iPhone 7:

1. Argjentinë - $ 1,629.55
2. Brazil - 1,133.28 dollarë
3. Turqi - 1,114.40 dollarë
4. Serbi - $ 1,028.60
5. Afrika e Jugut - $ 1,005.13
6. Republika Çeke - 977,35 $

Redaksia Online
D.Ç./Shqiptarja.com

23 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 18/03/2018, VITI VIII- NR.63