Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 04:44 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Metronews
12 Gusht 2017 - 03:20
FOTO/ Kufijtë më interesantë midis
shteteve që keni parë ndonjëherë
Për shekuj me radhë shtetet kanë luftuar për të zaptuar sa më shumë tokë dhe kjo ka cuar në kufijtë që kemi sot në botë.
 
Kufiri është një shenjë dalluese për njerëzit, pasi nëse nuk do ishte një gurm një vijë, një tabelë asgjë nuk do kuptohej.
 
Disa kufij i ka ndërtuar dora e njeriut, disa të tjerë janë lënë siç i ka bërë natyra.
 
Në këtë fotogaleri do të shihni disa nga kufijtë më të çuditshëm që ekzistojnë nëpër botë.


 
Redaksia Online
Er.K/Shqiptarja.com

6 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
​Balliu:Komisionerėt e PD u shitėn jemi tė hapur pėr bashkėpunim 
Ekskluzive/ Fleckenstein rrėzon raportin e teknikėve tė PD-sė
Intervista/17 vjeēarja shqiptare hap shoqatė bamirėsie online
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 22/08/2017, Viti VII - NR.197