Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 12:16 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Lajme tė mira
10 Shkurt 2018 - 17:50 | përditesuar në 20:42
FOTO/Shkolla 'Kosova' rihapet nė 
shtator, Veliaj: Jo mė mėsim 2 turne
Pas mė shumė se njė dekade nga shkatėrrimi i saj i plotė, Shkolla “Kosova” nė kryeqytet do tė rihapė dyert kėtė shtator pėr tė mirėpritur 360 nxėnės nė rrugėtimin e gjatė e tė bukur drejt dijes.

Si njė ish-nxėnės i kėsaj shkolle, Kryetari i Bashkisė sė Tiranės Erion Veliaj ka postuar nė twitter fotot nga punimet qė po kryhen nė ndėrtesėn e re qė ėshtė katėr herė mė e madhe se ajo e mėparshmja, duke i dhėnė fund mėsimit me dy turne. “Dhe dritė e diturisė pėrpara do na shpjerė. Kemi ecur me ritėm tė paparė tek Shkolla Kosova. Rihapja e saj kėtė shtator pas njė dekade, do jetė jo veē lajm i mirė pėr ata qė shpėtojnė nga klasat me dy turne, por dhe pėr shumė ish-nxėnės nostalgjikė si unė”, shkruan Veliaj nė Tėitter.

 Shkolla 9-tė vjeēare Kosova do tė jetė me 4 kate nė total, 3 kate mbi tokė dhe 1 kat nėn tokė, ku do tė jetė biblioteka e shkollės, njė sallė leximi, si dhe njė zonė pėr ruajtjen e librave. Gjithashtu, disa ambiente tė shkollės, si auditoriumi, do tė jenė edhe nė shėrbim tė komunitetit. Investimi parashikon krijimin e tė gjitha kushteve tė nevojshme pėr zhvillimin e orėve tė mėsimit si dhe ndėrtimin e laboratorėve modernė.


Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

12 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Hasan Pordha Qente le te lehin Lali Eri shkon perpara
avatar
Anonim
lali eri 1 kat nentoke +3 mbi tokw, sip ndertimi maksimale 350-400 m per kat, ne total 1600 m katror ndertim x 350 euro kosto ndertimi ( maksimale, se toka e shtetit ishte) = 560.000 euro + oborri sistemime sheshe sportive maksimumi 200.000 euro = 760.000 euro ose 102 mln leke te reja . Lutemi shikoni tabelen : 268 mln leke te reja !!!!! vjedhje e papare !!!!!, aman o lali eri ku i coni, ,,,, shef kush kostot e ndertimi apo jo ???? hallall !
avatar
Anonim
Bravo .. POR.., edhe 1 kat +nen'Toke si Parking me Pagese dhe hyrje'Dalje te vecante nga ajo e Shkolles.. DO TE Ishte mire.. madje do kthente Parate e Shpenzuara(
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 18/03/2018, VITI VIII- NR.63