Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 17:45 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Lajme tė mira
08 Mars 2013 - 09:18
Google nuk harron 8 Marsin,
i kushton “doodle”
Dita ndërkombëtare e grave “8 Marsi” nuk ka mbetur jashtë vëmendjes së Google. Sot pamja e tij ka ndryshuar, nuk është ajo që jemi mësuar gjithmonë të shohim.

Ajo është menduar nga kompania të jetë vetëm me fytyra femrash nga e gjithë bota, Evropa, Azia, Amerika si shenjë unifikimi të tyre për të mbrojtur të drejtat e tyre që çdo ditë e më shumë propagandohen.

8 Marsi në vende të ndryshme është parë dhe organizuar në forma të ndryshme. Në disa vende dita e sotme organizohet në formë protestash paqësore e në të tjera si festë ku gratë festojnë ditën e tyre.

Me gjithatë qëllimi është i njëjtë, të gjitha gratë duan të jenë më të respektuara, më të përfaqësuara në shoqëri e jo të dhunuara.

(ad.ti/shqiptarja.com)

18 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15