Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 00:00 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Lajme tė mira
13 Shtator 2017 - 13:14
Ikin rrebeshet e shiut,
moti "çudit" sërish
Rrebeshet e shiut dhe erërat e forta duket se janë larguar sërish, duke i lënë vendin motit të kthjellët. Sinoptikanët parashikojnë një pasdite me mot të kthjellët në të gjithë territorin shqiptar. 

“Deri në mesditë Veriu - Qendra mbeten me kthjellime e vranësira të shpeshta, duke rrezikuar nga shira të dobët, por kthjellime e vranësira kalimtare dominojnë zonat jugore.

Pasditja vijon me kthjellime e vranësira të lehta në Jug, por zonat qendrore e veriore mbeten me alternime kthjellimesh e vranësira të herë pas hershme. Mbrëmja sjell mot kryesisht të kthjellët në të gjithë territorin shqiptar”, parashikon meteoalb

Ndërkohë, temperaturat e ajrit ruajnë vlera thuajse konstante gjatë mëngjesit, por një rritje të lehtë të temperaturave sjell mesdita.

1 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Edi Rama: Ligji i Luftės nga Greqia do t'i mbetet historisė
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15