Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 04:36 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Metronews
09 Prill 2013 - 14:21
Kinë, shpëton 4-vjeçarja, bie
në vrimën 17 metra të thellë
KINE - Duket e pabesueshme, që të ndodhë një gjë e tillë, por me sa duket në Kinë gjithcka është e mundur, madje edhe në një vrimë të thellë 17 metra dhe e gjerë 30 centimetra.

Një vajzë 4-vjeçare, e cila kishte mbetur brenda në një vrimë u shpëtua nga zjarrfikësit në një qytet të vogël në provincën Shaanxi.

Ekipi i shpëtimit ishte shumë i kujdesshëm për të nxjerrë shëndoshë e mirë vogëlushen.

Këto janë pamjet, që të shkaktojnë një gjendje ankthi dhe frike, se cfarë do të ndodhë më pas me vogëlushen, e cila është rrëzuar brenda kësaj vrime.

Vogëlushja e cila i shpëtoi vdekjes për mrekulli ka marrë disa plagë të lehta dhe është dërgur menjëherë në spital ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.(ad.ti/l.ç/shqiptarja.com)

4 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Romani “E penguara”, Kadare intervistė pėr gjermanen “Die Welt”
Humbja e PD nė zgjedhje, Salianji: Basha mori pėrgjegjėsitė e duhura
Sėmundja e rrallė, 19 vitet e vėshtira tė Geraldinės
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 25/07/2017, Viti VII - NR.173