Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 22:45 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Lajme tė mira
12 Nentor 2017 - 17:20
Klosi,nė krah tė rinjve vullnetarė
​pėr pastrimin e vendit nga mbetjet
Fushata “Tė pastrojmė Shqipėrinė qė duam” ka nisur me fazėn e sensibilizimit dhe ndėrgjegjėsimit, aksioni i parė i sė cilės u zhvillua pėrgjatė rrugės nacionale Elbasan-Librazhd.

Ministri i ri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, ju bashkua tė rinjve tė “Korpusi i Vullnetarėve”, duke e cilėsuar njė aksion tė rėndėsishėm pėr mjedisin.

 “Ėshtė njė aksion i cili nuk mund tė bėhet nga zyrat, nuk mund tė bėhet vetėm duke bėra masa rregullatore, ne do vazhdojm ti bėjm me forcė pėr tė ndėshkuar, ēdo shkelės tė ligjeve tė mjedisit, do ndėshkohet ēdo njeri qė bėn njė krim mjedisor,duhet tė bėjmė mė shumė aksione nė qytet”, tha Klosi.

Klosi u shpreh se nėn shembullin e tė rinjve ēdo qytetar tė evidentojė nė platformėn e bashkėqeverisjes ēdo krim mjedisor.

“Aksioni  qė po bėjmė sot tregon tė vėrtetėn e hidhur tė realitetit shqiptar. Kur shikon aksin e rrugės ėshtė e pastėrt sapo kalon vetėm dy metra shikon njė ndotje mjedisore tė patolerueshme pėr njė qytet europian.

 Prandaj duam shumė qė atė qė evidentojnė sot tė rinjtė e Elbasanit, ta evidentojė ēdo qytetar.

Nėpėrmjet platformės sė bashkėqeverisjes ata mund tė evidentojnė ēdo vend ku ka  ndotje mjedisore, ku ka njė krim mjedisor pėr tė kėrkuar nga forcat rendit dhe tė drejtėsisė pėr tė marrė masa drastike pėr tė gjithė ata qė ndotin mjedisin nė vendin tonė,” shpjegoj Klosi.


500 tė rinj vullnetarė nga  shkolla tė ndryshme tė Elbasanit dhe fshatrave. punuan pėr pastrimin e mjedisit nė tė dyja anėt e rrugės automobilistike duke mbledhur tė paktėn 200 thasė me mbetje.

Redaksia Online
Xh.F /Shqiptarja.com

23 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Uje Uje PO PUNON vullnetarisht si gjyshi NE KOHEN E XHAXHI ENVERIT?? Bej bime TE TE ngjaj .NUK na u ndane komunistet.PERENDI CFARE TE KEMI BERE QE JEMI PRAPE NE KOMUNIZEM SOCIALIST.??? VELIAJ KLOSI SUBASHI EDUKATORE KOPSHTI PER TE MESUAR CILIMINJTE SI FSHIHET PRAPANICA ME GJETHE FIKU.VAZHDONI SE PAGUAJNE DELET.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Bashkėshorti i Esmeralda Uruēit: Ja si fitova ndaj shpifjes sė RD-sė
Mediu: Pyetja ime pėr Bashėn pse opozita s'ėshtė nė sheshe?
Hyrja e Shqipėrisė nė BE mund tė shpėtojė Italinė nga dominimi gjerman
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/11/2017, VITI VII -NR.277