Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:19 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Lajme tė mira
13 Shtator 2017 - 14:07 | përditesuar në 14:15
Kur je mësuar me temperatura nën
zero e 17°C të rrezikojnë seriozisht
Kur je mësuar me temperatura nën zero, 17 gradë C mund të të bëjnë të ndjehesh jo dhe aq rehatë.
 
Pinguinët zkonisht janë aktiv gjatë të gjithë verës, por me ngrohjen globale, tani ata duhet të përballen me një problem shumë serioz: nxehtësia.
 
Çdo aktivitet fizik do ti ekspozonte ata drejt një mbinxehje të trupit.
 
Më të rrezikuarit janë pinguinët e vegjël, të cilët nuk janë ende të aftë për të notuar në ujëra të hapur, e për të shpëtuar disi ndaj të nxehtit ata gjejnë zgjidhje në një spërkatje të shpejtë në lum.
 
Ndërsa pinguinët e rritur zgjedhin të shtrihen me stomak, duke pritur që këmbët e tyre të freskon nga era.

Redaksia Online
J.Sh Shqiptarja.com

23 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 18/03/2018, VITI VIII- NR.63