Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 09:50 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Lajme tė mira
10 Janar 2018 - 11:31 | përditesuar në 11:38
Ohri, njė nga 10 vendet mė tė
mira pėr udhėtarėt nė janar
‘Ohri ėshtė njė ndėr 10 vendet mė tė bukura pėr t’u vizituar nė janar’.
Kėshtu shkruan prestigjiozja britanike ‘The Indipendent’, e cila e rendit qytetin e Ohrit mes 10 vendeve mė tė bukura pėr tė kaluar pushimet dimėrore, ndonėse periudha e Krishtlindjeve nuk ėshtė shumė e mirė pėr udhėtime, pėr shkak tė motit jo shumė me diell.
Por pėrkundėr kėsaj, ‘The Independent’ sugjeron 10 vendet mė tė mira pėr tė kaluar fundjavėn pėr ata qė pėlqejnė ushqimet mė tė mira, kulturėn, natyrėn, aventurėn etj.

Ohri ėshtė ndėr 10 vendet qė ‘The Independet’ sugjeron pėr tė udhėtuar pėr tė kaluar pushimet dimėrore.

“Ohri, qyteti i tetė mė i madh i Maqedonisė, dikur ishte i famshėm pėr 365 kisha, njė pėr ēdo ditė tė vitit. Nganjėherė i njohur si 'Jeruzalemi i Ballkanit', qyteti dhe Liqeni i Ohrit pranė saj janė pamjet e mbrojtura nga Unesco. Deri kohėt e fundit, Ohri nuk ka tėrhequr njė numėr tė madh turistėsh nga Mbretėria e Bashkuar, pėr shkak tė fluturimeve tė kufizuara tė Wizz Air, qė operon midis Lutonit dhe Ohrit, por qyteti ėshtė brenda mundėsive tė udhėtarėve, tė cilėt kėrkojnė aventurat”, thuhet nė artikull.

Redaksia Online
A.D/shqiptarja.com

9 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15