Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 10:04 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Lajme tė mira
13 Shtator 2017 - 14:37 | përditesuar në 14:43
Pisa, Andrea Bocelli në skenë
dirigjon...një robot/VD
Me të vërtetë që teknologjia ka pushtuar të gjithë jetën tonë dhe ky fakt po bëhet çdo ditë e më shumë i dukshëm.

Tashmë do të mësohemi edhe me një dirigjent robot, ndonëse kemi parë gjithnjë një person, një maestro i cili drejton melodinë duke na dhuruar emocione.

E ndër të parët që thyen tabutë është tenori i famshëm Andrea Bocelli i cili pavarësisht të gjithave mbetet mahnitës.

Gjatë një koncerti bamirësie në Pisa sic duket edhe nga video orkestra është dirigjuar nga një robot i quajtur YuMI.Redaksia Online
e.m/Shqiptarja.com
 
 
 

10 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Zef Brozi:Berisha pranoi se lejoi  drogėn,duhej tė ndiqej penalisht
Balla: Llalla ikėn nė 7 dhjetor Kryeprokurori i ri i pėrkohshėm
Studiuesi Belushi-Ramës: Krijo dikasterin ministerial për arbëreshët
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 10/12/2017, VITI VII- NR.292