Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 13:23 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Lajme tė mira
07 Shkurt 2018 - 11:20
Rikthehet godina e notarëve, te
Parku i Liqenit, ja transformimi
Kujtdo që ka qenë nga Parku i Madh i Liqenit i ka rënë sy në hyrje të tij një objekt i rrënuar plotësisht, i mbuluar me ferra dhe që kundërmonte erë të keqe.

Pak veta e dinin se shumë vite më parë ajo ka qenë një godinë që i shërbente notarëve të liqenit artificial, por e harruar në vite ajo ishte degraduar në një rrangalle që nuk shërbente për asgjë.

Sot ajo godinë i është kthyer notarëve e bukur dhe plotë klas. Bashkia e Tiranës dhe Agjencia e parqeve dhe Rekreacionit e kanë ringritur nga e para këtë godinë, duke i dhënë asaj rëndësinë që meriton.

Godina e re do të shërbejë edhe si një ballkon panoramik për çdo frekuentues që do të shijojë panoramën, leximin, horizontin.


Është kryetari i Bashkisë së Tiranës ai që na sjell fotot e transformimit, ndërsa shpreh dhe një thirrje për qytetarët që ta mirëmbajnë atë.

“Si ishte - si është? S’ka nevojë për shumë fjalë, për të parë ndryshimin rrënjësor të ish-objektit të Notarëve te Parku i Liqenit. Tani mbetet vetëm të kujdesemi për të!”, shkruan Veliaj. Për të parë ndryshimin rrënjësor mjafton të shihni fotot e mëposhtme.

parku

Er.K/Shqiptarja.com

13 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
AM Kryetari i Bashkise te tregoje edhe sa ka shpenzuar per kete ndertim. Pres shifrat te kapin miliona dollare, sepse me siguri ato derrasat jane te punuara me dore e qepur nga gishtat punetore te Erionit. O popull mos ha me luge bosh!
avatar
Anonim
Tr Te arrestohet roni roni bibironi...!shkaterrim total vjedhje madhe miljona euro roni ben parti me grun me leftat e vjedhura...!mjer populli qe nuk e din qe eshte bandit sla me lulishte ne tiron pa ber pallate...
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/03/2018, VITI VIII- NR.65