Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 08:24 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Lajme tė mira
05 Korrik 2013 - 19:52
Seksi i rregullt ndihmon
që të dukeni më të rinj
Sipas një eksperti, në qoftë se bëni seks rregullisht i’u ndihmon të dukeni më të rinj për një kohë më të gjatë, por mbi të gjitha seksi ul rrezikun e vdekjes. Hulumtimi i Dr. David tregon se burrat dhe gratë e moshuara që kanë një jetë seksuale të rregullt duken pesë deri në shtatë vjet më të rinj se mosha e tyre aktuale.
 
Ai gjithashtu shtoi se të gjithë njerëzit e moshave të ndryshme duhet të jenë të vetëdijshëm për përfitimet që sjell një jetë e shëndetshme seksuale. Sipas tij, ata që dukeshin më të rinj se mosha e tyre aktuale ka gjasa të kenë kryer marrëdhënie seksuale 50 % me shumë se pjesa tjetër.
 
Studiuesi nga Spitali Mbretëror i Edinburgut tha se njerëzit duhet të jenë aktiv seksualisht gjatë gjithë jetës së tyre, sepse kënaqësia seksuale kontribuon në cilësinë e jetës.
 
Seksi gjithashtu ndihmon edhe për të “djegur” dhjamin e tepërt te ata persona që kanë një peshë trupore mbi normën e lejuar, si dhe forcon sistemin imunitar. 

(v.gj/shqiptarja.com)

8 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Rama mesazh Bashės: S'ka pakt pėr mbylljen e dosjeve
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/01/2018, VITI VIII- NR.16