Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 07:48 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Lajme tė mira
14 Janar 2013 - 14:30
Tashmë edhe bebet uturak me ipad
Të edukosh bebet të kryejnë nevojat e tyre në uturak është një mision i vështrië për të gjithë nënat.

Kompania CTA Design mendoi një ide tepër të këndshme për bebet e vogla, që t’i tërheqë ata të ulen në të.

Kështu falë teknologjisë së përparuar, me uturakët janë instaluar edhe iPad të cilët i bëjnë fëmijët kurjozë. Ato quhen iPotty dhe janë një mënyrë e re për t’i edukuar të vegjëlit me një higjienë sa më të mirë vetjake.

Ipotty mendohet të dalë në treg në mars dhe të ketë një numër të madh blerjesh. Kështu fëmijët mesohen më shpejtë të kryejnë nevojat e tyre dhe të zhvillojnë më shumë botën e tyre.

ipoty
(Në foto iPotty)

(ad.ti/shqiptarja.com)

8 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Rama mesazh Bashės: S'ka pakt pėr mbylljen e dosjeve
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/01/2018, VITI VIII- NR.16