Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:25 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Lajme tė mira
08 Nentor 2017 - 16:24 | përditesuar në 17:19
Tropojė, kafshė tė egra tė rralla tė
kapura nga kamerat kurth/FOTO
Tė tjera kafshė tė rralla tė zbuluara nė Shqipėri. Kėtė herė kamerat kurth tė PPNEA-s (Shoqata pėr ruajtjen e mjedisit), kanė fotografuar ariun  e murrėm, baldosėn, macen e egėr, kaprollin e kafshė tė tjera tė egra nė malet e krahinės sė Nikaj-Mėrturit tė Tropojės.

 “Fotografimi nga kamerat kurthe tė rrėqebullit tė Ballkanit, ishte kurorėzimi me suksesin e shumėpritur, i kėsaj ekspedite kėrkimore e studimore”, shkruan Ndoc Mulaj, i cili shoqėron djemtė e PPNEA-s nė kėtė mision mbresėlėnės pėr zbulimin e kafshėve tė rralla nė malet e Shqipėrisė.

Redaksia Online
J.Sh Shqiptarja.com

23 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Tra La La I lutem me gjithe shpirt gjuajtesve te kafsheve te paktem keto kafshe shume te rralla mos i vrisni, lerini te shumohen e shtohen si i bejne mire ambientit por dhe njerezve. Nese vrisni nje derr te eger, pate apo ndonje shpend te zakonshem (edhe pse jam kunder) prap ju a fal. Por te vrisni kafshe si keto ne foto eshte krim, prandaj ju lutem kush e lexon ruajini keto specie ne cdo menyre te mundshme. Pleaseeeee!
avatar
Anonim
tr te gjith gjuetaret te arrestohen zagaret ..maskarenj rrugacet..plerat
avatar
Anonim
REDI SA NGJAKA ME PESHKAQENIN BERISHA.
avatar
Anonim
Ermal Me pelqeu qe i keni vene etiken "Lajme te mira", vertete lajm i mire. Veē mos ta lexojne barbaret se shkojne i zhdukin perseri.
avatar
Anonim
sapa Jam dakort me ty!
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Bashkėshorti i Esmeralda Uruēit: Ja si fitova ndaj shpifjes sė RD-sė
Mediu: Pyetja ime pėr Bashėn pse opozita s'ėshtė nė sheshe?
Hyrja e Shqipėrisė nė BE mund tė shpėtojė Italinė nga dominimi gjerman
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/11/2017, VITI VII -NR.277