Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 14:36 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Metronews
12 Shtator 2017 - 23:44 | përditesuar në 23:53
VIDEO/U trembėn nga tigri
majmunėt pėsojnė infarkt
Edhe majmunėt preken nga krizat e panikut nė situata tė vėshtira, aq sa u merr edhe jetėn. 

12 majmunė janė gjetur tė ngordhur nė njė pyll nė Indi dhe sipas veterinerėve ata kanė pėsuar njėkohėsisht infarkt nė zemėr pasi janė trembur nga njė tigėr.

Majmunėt u gjendėn nga banorėt e zonės, tė cilėt u habitėn nga kjo vdekje kaq masive e majmunėve.

Fillimisht u dyshua se majmunėt ishin helmuar, e pėr kėtė arsye u nis edhe njė hetim pėr tė gjetur fajtorėt, por pas analizave u arrit nė konkluzionin se kishin pėsuar njėkohėsisht infarkt.

“Majmunėt mund tė kenė ngordhur nga njė ulėrimė e ndonjė tigri qė ka kaluar nė atė zonė”, deklaroi njė prej veterinerėve, shkruan Daily Mail.Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

14 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
anonim 12 majmun...duket nga numri si flijim per magji te zeze....
avatar
Anonim
bune po pse llamba ishin dhe u hoqen prizen....... idiotlliqe me these. nuk mund te pranohet qe u ka rene infrakt ne nje kohe.....
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
‘5 Pyetjet’ Paloka: SHBA-BE na kėrcėnuan tė hynim nė zgjedhje
Vetting/Min.Drejtėsisė nė Report Tv: KLD tė vepronte mė shpejt
Erion Veliaj nė Report Tv: Ja sfidat e reja pėr Tiranėn 
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 19/09/2017, Viti VII - NR.221