Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 08:24 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Lajme tė mira
08 Janar 2018 - 18:07
Vjen nė Tiranė rrjeti gjigant i
hoteleve "Hilton", ja ku do jetė
Hoteli inaugurohet nė muajin qershor
"Sheraton" u largua nga Shqipėria nė fillim tė janarit
Pa zhurmė e bujė, gjiganti i rrjetit tė hoteleve tė luksit, Hilton, ka njoftuar zyrtarisht tė dhėnat e hotelit pėr Shqipėrinė. Nė site-n zyrtar tė hotelit www.hotelgardeninn3.com njoftohet se hoteli pritet tė hapet nė qershor tė vitit 2018 dhe ėshtė vendosur nė bulevardin “Gjergj Fishta” 1001”.

Hilton njofton se hoteli nė Tiranė ėshtė i vendosur pranė qendrės sė kryeqytetit. Dhomat do tė kenė shėrbim ditor dhe tė gjitha ambientet do tė kenė WiFi free. Hilton njofton se do tė ketė hapėsira pėr shėrbime tė ndryshme dhe largėsia e hotelit nga aeroporti ėshtė vetėm 20 minuta.  

hoteli
(Me tė kuqe nė hartė, vendi ku ndodhet hoteli qė do mbajė emrin "Hilton")

Hoteli do tė ketė gjithashtu njė njėsi shitje 24-orėshe pėr gjėra qė zakonisht duhen pėr udhėtim dhe gjithashtu do tė ketė shėrbime 24 orė nė linjėn e biznesit. Kuzhina dhe ushqimi nė hotel do tė marrin nė konsideratė traditėn vendase, duke mundėsuar edhe shėrbimin nė dhomė. Hoteli do tė ofrojė dhoma tė madhėsive tė ndryshme, shumica e tyre me ballkon me pamje nga kodrat rreth qytetit. Hilton po vjen nė njė kohė kur kėrkesa pėr shėrbimet e luksit nuk ėshtė premtuese. Pak ditė mė parė u largua Sheraton Albania, hoteli prestigjioz me pesė yje.

Sipas bilancit tė konsoliduar tė Mak Albania, – qė pėrfshin Mak Albania Construction, Chateu Linza, Mak Travel dhe Sheraton Tirana Hotels & Towers, ku aktivitetin kryesor tė grupit e ka hoteli, – humbjet e akumuluara nė kapital nė vite, pėrfshirė edhe 2016-n, arritėn nė total nė gati 11 miliardė lekė, apo rreth 81 milionė euro. Kompania, e pėrqendruar nė hoteleri e turizėm, rezulton se nė vite ka shitur gradualisht pronat e saj, me vlerė shumė mė tė ulėt se ajo kontabėl apo ajo e investimit fillestar, ēka i ka shtuar humbjet.

Edhe hotel Plaza, njė investim vendas i tė njėjtit standard nuk arrin t’i shfrytėzojė tėrėsisht kapacitetet. Numri i tė huajve qė e vizitojnė vendin nga viti nė vit ėshtė nė rritje, por shoqatat hoteliere bėjnė me dijė se kėrkesa ėshtė e orientuar nė hotelet e standardit tė mesėm me 3-4 yje.

Nga ana tjetėr, qeveria nėpėrmjet Paketės Fiskale 2018, ka lehtėsuar ndėrtimin e hoteleve me 5 yje duke i pėrjashtuar nga taksat nė 10 vitet e para tė aktivitetit, por ekspertėt e turizmit janė tė frikėsuar nėse kėto investime janė nė pėrputhje me kėrkesėn./Monitor/

l.q/Shqiptarja.com 

9 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
petriti Kudo qe ka Hotele,ka probleme per parkime te banoreve qe banojne ne ate zone.Uroj qe te mos u veshtiresohet jeta edhe me shume banoreve nga ky komshi i ri.
avatar
Anonim
Fredi Shpetuam tani🙈🙈🙈🙈🙈😂! Menjehere do rriten rrogat, do ulet cmimi i ujit dhe i dritave. Do ulen taksat o njerez🙈🙈🙈🙈
avatar
Anonim
Naimi Mesa duket po i merr Plus-i pas vetes.
avatar
Anonim
Berti Greku ka 40 qe I ka futur keta hotele, shqiperia I fut ne 2018)
avatar
Anonim
Br O te dhjefsha Grekun me nji mut,Posht hotelit ajde sufllaqe pita gjiro vk grekut
avatar
Anonim
Spathiati O turkoshak i [email protected], tani qe shave Greket, ik dhe degjo tallava. Ptu, mbetje osmane!
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Reforma nė Akademi, Gjinushi pėr Report Tv: Unė, rol katalizatori
Duma: PD po konsultohet pėr kandidatėt pėr kryebashkiakė
Gazidede, zbulohet lidhja sekrete me Sigurimin qė 1991
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 25/02/2018, VITI VIII- NR.45