Durrės, arrestohet trafikanti Durim
Keēi, dėnuar me 9 vite burg nė Itali

11 Tetor 2017 - 22:04 | përditesuar në 11:57
Publicitet
I dėnuar me 9 vite burg nė Itali, arrestohet nė Durrės shqiptari. Nė prangat e policisė ka rėnė Durim Keēi, pėr tė cilin rezulton se drejtėsia italiane ka lėshuar njė urdhėrarresti ndėrkombėtar pėr veprat penale tė trafikut tė lėndėve narkotike, shkatėrrim prone dhe armėmbajtje pa leje.

Sipas tė dhėnave tė para mėsohet se Keēi ėshtė arrestuar nga Drejtoria e Krimit tė Organizuar nė Policinė e Durrėsit. Arrestimi i tij ėshtė bėrė me qėllim ekstradimin e tij drejt Italisė, pasi rezulton nė kėrkim nga drejtėsia italiane, i cili ka pėr tė dhėnė llogari pėr veprat e tij para organeve tė drejtėsisė italiane.

Keēi ėshtė dėnuar nga Gjykata e Genovas me 9 vjet e 7 muaj e 22 ditė burg pėr veprat penale, ”Dhunė, kėrcėnim dhe nėpėrkėmbje tė autoriteteve gjyqėsore”, ” Shkatėrrim prone me pasoja tė rėnda”, “Trafikim tė lėndėve narkotike“, ” Krime me armė kundėr personit”, ” Pjesmarrje nė organizatė kriminale me qėllim trafikimin e lėndėve narkotike” dhe” Shfrytėzim prostitucioni”.

Njoftimi i policisė
Specialistėt pėr Krimet e Rėnda dhe Krimit tė Organizuar nė D.V.P. Durrės arrestojnė shtetasin Durim Keēi, I dėnuar me 9 vjet e 7 muaj burg.

Specialistėt pėr Hetimin e Krimeve tė Rėnda nė bashkėpunim me Specialistėt pėr Hetimin e Krimit tė Organizuar nė Drejtorinė Vendore tė Policisė Durrės, nė vijim tė punės sė tyre pėr kapjen dhe vėnien para pėrgjegjėsisė ligjore, kanė bėrė tė mundur arrestimin e pėrkohshėm me qėllim ekstradimi drejt Italisė tė shtetasit:

• Durim Keēi 42 vjeē, lindur nė Shijak dhe banues nė Durrės.

Keēi ėshė dėnuar nga Gjykata e Genovės/ Itali me Vendimin Nr.SIEP 294/2013 dt.21.02.2014 me 9 vjet e 7 muaj e 22 ditė burg pėr veprat penale” Dhunė, kėrcėnim dhe nėpėrkėmbje tė autoriteteve gjyqėsore”, ” Shkatėrrim prone me pasoja tė rėnda”, “Trafikim tė lėndėve narkotike “,” Krime me armė kundėr personit”, ” Pjesmarrje nė organizatė kriminale me qėllim trafikimin e lėndėve narkotike” dhe” Shfrytėzim prostitucioni” parashikuar nė nenet 338, 81, 342, 635/2 , 110, 73 dhe 416 tė Kodit Penal Italian.

Materialet I kaluan Prokurorisė sė Rrethit Gjyqėsor Durrės pėr veprime tė mėtejshme.

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

Publicitet
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.