Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 00:31 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Lajme
19 Shkurt 2012 - 10:51
PS, Braçe i bindet Ramës
pranon të shkojë në Korçë
TIRANË - Debati i në selinë rozë për formulën e re të delegimit të anëtarëve të kryesisë në qarqe, po shkon drejt eliminimit. Deputeti socialist Erion Braçe duket se do t'i bindet kryesocialistit Edi Rama për delegimin e tij në qytetin e Korçës. Burime të sigurta brenda PS bëjnë të ditur se Braçe pritet të konfirmojë zgjedhjen e Ramës për të marrë përsipër Qarkun e Korçës. Kryesia e Partisë Socialiste, që do të mblidhet ditën e martë, do të japë edhe përgjigjen përdelegimin e Erjon Braçes në këtë qark, pas një kundërshtimi gati njëmujor. Ashtu siç kanë pranuar edhe deputetët e tjerë për të shkuar në ato qytete që i kanë deleguar, edhe Braçe duke se ka vendosur që t`i përgjigjet pozitivisht kërkesës të Ramës.

(aq/shqiptarja.com)

4 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
arvanites Rri si mut nashi, Brace.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
'Bashkėqeverisja', Cano:Qytetarėt marrin pėrgjigje brenda 10 ditėve
Rama mesazh Bashės: S'ka pakt pėr mbylljen e dosjeve
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/01/2018, VITI VIII- NR.16