Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 10:04 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Sport
30 Gusht 2012 - 19:40
Shorti i Champions League,
Real - Manch. City në grupin D
Sot është hedhur shorti i fazës së grupeve të Champions League në Monte Carlo.
32 ekipet kanë mësuar kundërshtarët në tetë grupe duke nisur zyrtarisht luftën për të fituar tirullin më të rëndësishëm në Europë për klube.

Pas hedhjes së shortit, ekipet më të forta u pozicionuan në grupin D, ME Realin e Madridit, Manchetser City-n Ajaksin dhe Borusian e Dortmundit. Të katër ekipet janë shpallur kampion në ligat përkatëse. Grupi E është një tjetër grupu që ka spikatur pasi ka vënë përballë kampionët në fuqi të Europës, Çelsin dhe Juventusin.

Grupi A: Porto, Dinamo Kiev, PSG, Dinamo Zagreb

Grupi B: Arsenal, Schalke 04, Olympiakos, Montpellier

Grupi C: Milan, Zenit, Anderlecht, Malaga

Grupi D: Real Madrid, Manchester City, Ajax, Borussia Dortmund

Grupi E: Chelsea, Shakhtar Donetsk, Juventus, Nordsjelland

Grupi F: Bayern Munchen, Valencia, Lille, Bate Borisov

Grupi G: Barcelona, Benfica, Spartak Moska, Celtic

Grupi H: Manchester United, Braga, Gallatasaraj, Cluj


(d.b/shqiptarja.com)

10 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Rama mesazh Bashės: S'ka pakt pėr mbylljen e dosjeve
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/01/2018, VITI VIII- NR.16