Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 18:25 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
12 Tetor 2012 - 13:24
Durrės, 18 vjeēarja e masakruar
ishte 11 javėshe shtatzėnė VIDEO
FOTO-Krimi dje nė Xhafzotaj
Lame: Si e gjetėm trupin/VIDEO
DURRES - Mes dhimbjes e lotėve ėshtė pėrcjellė pėr nė banesėn e fundit Aishe Vata, 18 vjeēarja e cila u gjet e masakruar dhe me me kokė tė prerė paraditen e djeshme (11 tetor) nė njė parcelė me misėr, rreth 500  metra larg banesės sė saj por dhe pranė shinave tė trenit.

Krimi  i rėndė u shėnua pranė mbikalimit tė fshatit Fllakė, nė hyrje tė rrugės XhafėZotaj ndėrkohė qė policia ende nuk ka gjetur kokėn e prerė tė vajzės. Vajza ėshtė varrosur pa kokė. Ekspertėt tė policisė dhe prokurorisė sė krimeve tė Rėnda nga Tirana qė kanė marrė nė dorė dosjen e krimit makabėr. Policia ende nuk ka ndonjė tė dyshuar si autor tė krimit ndėrsa ėshtė shoqėruar njė djalosh nga Shijaku, i cili mendohet se ka qenė i dashuri i viktimės. Ekspertėt mjeko ligjorė konfirmojnė se vajza ishte shtatzėnė 11 javėshe.

Njė fqinj gjeti trupin e pajetė tė Aishes dhe mė pas telefonoi policinė. Policia thotė se janė dy pista hetimi. Ajo e njė konflikti tė brendshėm familjar apo dhe ndonjė histori pasioni tė 18 vjecare dhe vazhdojnė tė marrin nė pyetje tė afėrm tė viktimės.  I ati Muhamet Vata kishte bėrė identifikimin e trupit tė masakruar me thika nė parcelėn me misra disa metra larg banesės sė tyre tre katėshe.

POLICIA SHOQERON NE POLICI NJE 18- VJECAR, MENDOHET I DASHURI

Njė 18 vjeēar nga qyteti i Durrėsit, i cili mendohet se mund tė ketė pasur njė histori dashurie me vajzėn e gjetur tė masakruar ėshtė shoqėruar nė polici pėr t’u marrė nė pyetje nė lidhje me krimin makabėr. Policia ka sekuestruar tė gjitha sendet personale tė viktimės ndėrkohė qė prokurori i ēėshtjes ėshtė i vėllai i presidentit Bujar Nishani, Sokol Nishani.
18 vjeēares

POLICIA: VIKTIMA U VRA ME MJET PRERES

Policia nėpėrmjet njė njoftimi pėr shtyp tė orės 12: 30, (11 tetor) duke iu referuar tė dhėnave paraprake tė marra deri nė orėn 10: 30 minuta informon se trupi u gjet nė njė parcelė tė mbjellė me misėr nė afėrsi tė vendit tė quajtur “Kryqėzimi i Fllakės”.

"Nė vendin e ngjarjes shkuan pėr verifikim nė mėnyrė tė menjėhershme shėrbime Policie. Pas verifikimit dhe njohjes nga familjarėt, rezultoi se kufoma i pėrket shtetases Aishe Vata, 18 vjece, banuese nė Xhafzotaj. Nė vendngjarje, grupi Hetimor po kryen veprimet e para si kqyrja e vendit tė ngjarjes, gjetja, administrimi dhe nė njė fazė tė dytė ekzaminimi i provave tė grumbulluara. Paraprakisht mendohet se vrasja ėshtė kryer me mjet prerės. Nga ana e Policisė po kryhen hetime nė tė gjitha pistat e mundshme pėr dokumentimin dhe zbardhjen e kėsaj ngjarje tė rėndė. Policia nuk jep detaje pėr trupin e masakruar.

VAJZA U GJET NGA NJE FSHATAR

Mėsohet se vajza ėshtė gjetur nga njė fshatar, rreth 600 metra larg vilės ku jetonte, nė njė parcelė me misėr, pranė shinave tė trenit. Ai kishte njoftuar policinė dhe mė pas thirri tė atin pėr identifikimin e viktimės.

MISTER LARGIMI NGA SHTĖPIA
Njė mister fshihet pas krimit makabėr tė 18 vjeēares e cila, sipas prindėrve ndodhej nė shtėpi deri nė orėn 23:00. Nuk dihej se kur dhe si mund tė ketė dalė dhe pse mund tė ketė dalė nga shtėpia nė orėt e vona tė natės.Aishe Vata jetonte nė vilėn trekatėshė sė bashku me tė atin, dhe njerkėn e saj, 5 motra e njė vėlla. E ėma kishte ndėrruar jetė vite mė parė, dhe vajza kishte mbaruar shkollėn e medresesė dhe do tė studionte nė degėn e infermierisė nė Tiranė.

(Lajmi u publikua nė orėn 11: 25 tė 11 tetorit dhe u pėrditėsua nė orėn 13:24 minuta tė 12 tetorit)

(sg/shqiptarja.com)

18 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar
Po i përgjigjeni komentit të Erjon të datës 11 Tetor 2012 21:51

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Arben Sė pari me lejoni ti shpreh ngushllimet mė te sinqerta per familjen (Vata). Allahu e meshirofte me Xhehnet. I lutem Policisė se Shqipėrisė qė sa mė parė tė zbardhet fati i Aishe Vata! Dhe Kriminelit ti jepet denimi me burg maximum,pėr kete krim makaber,qe ne tė ardhmen mos te ndodhin mė kėsi lloj krime.
avatar
Anonim
Asan Cfar xheneti more , ajo ka qene e perdhunuar nga plaku komshi ,edhe i ka pelqyer , ka vazhduar tket mardhanie me te , ajo e ka vendin ne mes te ferrit , ska qene e vogel 18 vjet ka dit cfar bon
avatar
Anonim
big boy Allau e vraft at njeri qe e ka bo kete pun
avatar
Anonim
Kosovarja selam alejkum um vjen shum keq per ket rast qe ka ndodhur i shprehi ngushllime familjes se vajzes Allahu e past meshiru ket vajz po lexoj shum komente kunder fes islame po um vjen keq se shum pak po e njofshi fen e Allahut se feja e Allahut nuk lejon nje gje te till se Allahu ne Kuranin e madhruar ka than te gjidh bijt e Ademit jan mekatar me te miret jan ata qe pendohen tutnju Zotit e mos folni veq se muni
avatar
Anonim
labi arnis- ti qe ban komente lidhje me fen muslimane per vrasjen e vajzes -ne dures. num mendoi qe ka prind qe masakron te bien. njeri pa shpyrt .
avatar
Anonim
Albano U Prehte ne paqe se bashku me driten e saje qe nuk e pa kurre diellin, Nqs ka zot apo toke tjeter te merituar dhe premtuar uroj te jene ne nje bote tjeter se bashku. Te lumte keli, po s'ke ci ben disa njerez nuk kane kulture opinioni dhe debati por kane Internet, eshte nje mbrapshtesi qe ne si popull na kategorizon. Plot shtresa te varfera ne bote sigurojne nje here dijen, pastaj buken mandej pasionin. Ne jo. Uroj te kapin kriminelin nje ore e me pare. Ndeshkimi me kete shtet mbetet ?
avatar
Anonim
polici durres Tashme eshte shfaqur edhe nje piste e re hetimi.Nga materialet dhe faktet e grumbulluara del se vrasja mund te jete kryer nga manjake qe kanaqin ndjesite e tyre me te tilla makabritete.
avatar
Anonim
dushalba qenka rritur jetime e gjora...
avatar
Anonim
keli Ne Japoni cdo vit vetvriten 35 mije njerez pa vrasjet pra 100 vete afersisht ne dite. Vrasje te tilla ko kudo ne bote.Mos flisni e politizoni me fatkeqsine e tjetrit.Kush politizon e tallet i ndollet ne fenijet apo motrat a vllezrit e tije,Atehere do te mesoji cfare eshte tallja e tjetrit
avatar
Anonim
Arnis Sigurisht qe e ka vrare i ati meqenese rezultoi shtatezane, sepse familjet fanatike myslimane keshtu veprojne. Njesoj si ne Afganistan qe i presin grate ne qafe kur tradhetojne. Keto ligje i ka vetem feja myslimane. Bravo i qofte Enverit qe i zhduku fete, por shqipetaret jane te trashe akoma nuk e dine qe e keqja u vjen prej fanatizmit fetar ekstremist.
avatar
Anonim
xxx sipas islamit ai qe vret eshte i denuar nga Zoti dhe eshte mekat i pafalshem,prandaj flisni aq SA DINI.ato qe gykojn te mendojn si x motren e vet.Allahu e meshiroft
avatar
Anonim
meli keto ngarje qe po ndodhin po ndodhin e kriminelat veq po lindin;po qa ti bejm qe viktimat spo ngjallet me !
avatar
Anonim
Anoud Korca Clidhje ka feja myslimane o zoteri, tani gjeni shesh e beni pershesh. Krimi eshte krim i ndeshkueshem nga te gjitha ligjet!
avatar
Anonim
MARKO Ne nje shtet pa koke, natyrisht do kete dhe viktima fatkeqe me koke te prere.
avatar
Anonim
Landi O Zot ndihmoji shqiptaret te behen njerez..... Ngushellime familjes E si mund te vritet nje vajze 18 vjec pse kish ngelur shtatzene,eshte marredhenie njerezore dhe femra edhe mund te ngelet shtatzene,po duhet gjetur komunikimi per abortin apo mbajtjen e femijes
avatar
Anonim
[email protected] per dienin e kasemit kam hik prej kriminelit nehat kulles, se me 3 janar 1998 dit e shtun jam sekuestruar jam turtoruar ne menyre ēnjerzore, me kan mar shuma te medha se kam qene PRESIDENTI TUJANI KOMPANI sa per dienin tate kasem hasan sali nuk jam i kuq se jam TIRONAS PURO E TIRONSIT NUK MERREN ME POLITIK PO ME HAREM E QEF, kur te permenesh tironsit duhet te bish ne shadet. Edhe nje here ngushellime familjes se viktimes
avatar
Anonim
dyshimja perse nuk botohet komenti.nuk fyeva njeri por dhashe nje mendim.mos kondiciononi mendimet pasi do humbni besueshmerine.
avatar
Anonim
Atsef Per mendimin tim prokuroret duhet te fokusohen te babai i viktimes, dhe i dashuri i saj.Ai duhet intervistuar disa here qe te arrihet nje konkluzion, duke qene shume afer shtepise mendoj se ka lidhje familja e saj.Keto lloj vrasjesh kane per autor pjestare te familjes ose pasioni.Eshte nje krim makaber dhe po rezultoi se e kane bere ndonje familjar i saj, ata duhen denuar me varje.
avatar
Anonim
dyshimja mendoj se te rejat sot nuk kane asnje ndjenje pergjegjsie,shkojne lart e poshte me meshkuj pa menduar pasojat.ne nje fare mneyre nuk me vjen keq per kete ndodhi,megjithese mund te duket e cuditeshme ky gjykim,une nuk justifikoj kafsherine e atij qe ka bere kete gjykim por dua te theksoj se femrat sot jane bere te papermbajteshme dhe shkojne me ke ti dale perpara,shmebull eshte eliverta e korces qe jo vetem tradhetonte burrin por edhe dashnorin.keto femra nuk meritojne asgje.
avatar
Anonim
ketty c'femer je ti qe ben kete koment?nuk eshte njerezore...ishte vajze e re dhe normale qe kish nje te dashur,edhe pse ka njerez te trash si puna juaj qe s'kuptojn....nuk mund ta besoj qe ne 2012 eksiston akoma injoranza dhe prapambetja.....mendon njelloj si ata qe e kane kryer krimin.......
Rezultate tė tjera: 1   2   Para
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15