Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 19:41 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Aktualitet
22 Tetor 2012 - 08:01
Itali, shqiptari vritet me plumb
nė kokė, plagoset shoku i tij
FOTO- Viktima ishte ulur nė lokal
TERAMO- Vrasja e njė shqiptari me plumb nė kokė dhe plagosja e njė tjetri nė mes tė ditės teksa ata po konsumonin njė birrė nė njė bar, nė lokalitetin turistik tė Alba Adriatika, (provincė e Teramos nė Itali), ka ngjallur reagimin e ashpėr tė komunitetit atje.

VRASJA
Tė shtunėn pasdite, (20 tetor) 30 vjeēari i identifikuar nga mediat italiane si Leven Ferra, sė bashku me njė bashkėatdhetar 23 vjeē I identifikuar me inicialet P.H, ishin ulur para njė lokali kur I janė afruar disa persona, mendohet edhe ata shqiptarė. Fillimisht mes tyre ka pasur njė sherr me fjalė dhe mė pas agresorėt kanė qėlluar. Ferra ėshtė qėlluar me plumb pistolete nė kokė , ndėrsa 23 vjeēari ėshtė plagosur me thikė nė gjoks.

HETIMET
Policia e Teramos ka nisur hetimet pėr tė zbardhur autorėt por dhe motivet e vrasjes. Ndėrkohė qė nė njė distancė tė shkurtėr nga vrasja policia mendon se ka gjetur njė makinė, Audi Station Wagon me tė cilėn mund tė kenė udhėtuar autorėt, ose ishte e viktimės. Gjurmėt e gjetura nė makinė janė dėrguar nė laboratorin kriminalistik dhe policia shpreson se mund tė ndihmojnė pėr identifikimin dhe mė pas arrestimin e autorėve. Sipas policisė italiane 30 vjeēari mund tė jetė qėlluar me plumb nė kokė, dhe jo dy siē u deklarua fillimisht nė media. Por do tė jetė autopsia qė do tė zhvillohet nesėr pėr tė pėrcaktuar nė mėnyrė definitive si ėshtė vrarė Ferra. Ndėrsa shoku i tij ėshtė plagosur me thikė nė mushkėri. Ky i fundit ka tentuar tė largohet nga vendi i krimit por ėshtė arritur nga policia e cila mė pas e ka dėrguar nė spital.

Pas verifikimeve ėshtė mėsuar se 30 vjeēari i cili jetonte nė provincėn Martinsicuro, me dokumente tė rregullta, ishte person me precedentė penalė. Faqja online Abruzzo. Net shkruan se Ferra ishte me precedent penalė pėr dhunė seksuale dhe krime kundėr pronės. Mendohet se vrasja mund tė ketė lidhje me drogėn ose me prostitucionin.

BANORĖT TĖ TRONDITUR: TE VERIFIKOHEN TE HUAJT

Pikėrisht vrasja nė mes tė ditės, nė njė bar dhe nė njė zonė tė frekuentuar shumė ka shqetėsuar sė tepėrmi banorėt duke ngritur pikėpyetje tė mėdha mbi sigurinė e tyre. Dje kreu i bashkisė zhvilloi njė mbledhje ndėrkohė qė pėr tė martėn dhe tė mėrkurėn ėshtė urdhėruar mbledhje e jashtėzakonshme e kėshillit komunal. Gjithashtu nė Alba Adriatika do tė zhvillohet dhe mbledhja e komitetit tė kėsaj zone pėr sigurinė dhe rendin publik. Njė lėvizje e re e lindur nė Alba Adriatika nėpėrmjet njė deklarate kėrkon pėrforcimin e masave tė kontrollit pėr cdo person tė huaj qė kėrkon tė banojė nė kėtė zonė. Sipas saj policia nuk ka kryer asnjėherė kontrolle pėr tė parandaluar njė krim tė tillė. Ata kėrkojnė shtimin e masave tė sigurisė pasi pa siguri nuk ka progres social apo ekonomik.
(Foto:Viktima e mbuluar me ēarēaf)

(sg/shqiptarja.com)

19 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Humbja e PD nė zgjedhje, Salianji: Basha mori pėrgjegjėsitė e duhura
Sėmundja e rrallė, 19 vitet e vėshtira tė Geraldinės
​Nis rindėrtimi i Rrugės sė Dibrės Veliaj: Po mbaj premtimet
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 22/07/2017, Viti VII - NR.171