Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 00:31 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Media
27 Dhjetor 2012 - 13:31
Drejtoresha e SHQIPTARJA.com
Gazetarja mė e mirė e vitit 2012
VIDEO/Ēmimi nga Unioni i Gazetarėve
TIRANE - Drejtoresha e gazetės SHQIPTARJA.com, Anila Basha ėshtė vlerėsuar ditėn e sotme me ēmimin si gazetarja mė e mirė e vitit 2012 nga Unioni i Gazetarėve.

Nė ceremoninė e dorėzimit tė ēmimit, kreu i Unionit tė Gazetarėve Aleksandėr Ēipa ka vlerėsuar rolin dhe kontributin e Anila Bashės nė gazetarinė shqiptare. Raportimi nga terreni i vėshtirė i luftės nė Afganistan ka qenė njė ndėr momentet qė ėshtė vlerėsuar nga Unioni i Gazetarėve.

“Gazetarja e vitit Anila Basha, drejtoreshė e tė pėrditshmes SHQIPTARJA.com ka realizuar nė fund tė viti 2012 njė udhėtim qė lidhet me terrenin e vėshtirė tė Afganistanit”, tha Ēipa.

Nė fjalėn e saj pėrshėndetėse drejtoresha e gazetės SHQIPTARJA.com, Anila Basha u shpreh se kėtė ēmim ia dedikon prindėrve tė saj pėr mbėshtetjen qė i kanė dhėnė dhe gjithashtu ka falenderuar drejtuesit e Free & Fair Media Group Alba Malltezin dhe Carlo Bollinon pėr median e lirė qė kanė krijuar.

“Ēmimin ia dedikoj nė radhė tė parė prindėrve tė mi. Falenderoj familjen time qė kanė ndjetur pa gjumė gjatė gjithė kohės qė unė kam ndejtur nė Afganistan. Falenderim pėr tė gjitha koleget femra qė punojnė nė shtypin e shkruar dhe viziv. Ky ēmim do tė jetė njė stimul shumė i madh pėr vitin 2013. Falenderoj tė gjithė kolegėt e redaksisė SHQIPTARJA.com qė punojnė sot me mua, veēanėrisht Alba Malltezin dhe Carlo Bollinon qė na kanė dhėnė njė ndihmesė tė madhe dhe kanė krijuar premisa pėr njė gazetė qė duhet tė ecė pėrpara", u shpreh Basha.

Ndėrkohė qė ēmimi pėr barazi gjinore i ėshtė dhėnė publicistes Ina Kosturi, e cila u shpreh se ndihej e privilegjuar nga vlerėsimi i Unionit tė Gazetarėve.

Aktiviteti u organizua nga Komuniteti i Medias dhe Unioni i Gazetarėve nė pėrfundim tė vitit 2012.

cmimi anila basha gazetaja e vitit 2012
(Foto, Ēmimi Gazetarja e Vitit 2012)

Redaksia online

(eē/shqiptarja.com)

6 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar
Po i përgjigjeni komentit të ervini të datës 27 Dhjetor 2012 14:27

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
JOE T VANNELLI LIVE Me siguri qe edhe per 4 vjet te tjera shoqija ANILA e ka te siguruar punen si drejtoresha e SH.COM (N.COM) se ka per te shkruajtur akoma ,po nje gje e tha qe ne shqiperi ka shtyp te lire ,po si e kane lejuar kete gje diktatori qe te kete shtyp te lire ne shqiperi po me habit .
avatar
Anonim
DhShtembari Vleresim plotesisht i merituar. Gazetare e guximshme, qe keni sfiduar trimerisht subjektivizmat e kohes. Vazhdofshi rrugen e nisur! Urime!
avatar
Anonim
Dora Bravo Anila! Suksese ngahere!
avatar
Anonim
agron Pershendetje vajze TRIME!. Te lumte, dhe suksese te metejshme!.
avatar
Anonim
Liljana Kalleshi Urimet me te mira Anila. E meritoni plotesisht. Je nje gazetare e shkelqyer. Te pershendes me shume dashamiresi.
avatar
Anonim
SOPIQOTI Urime per punen tuaj serioze ne interes te zhvillimit me tej te shoqerise tone dhe per guximin tuaj per tu perballur ndaj dhe me te fortit qe sot po na cudit me bemat e tij.
avatar
Anonim
qytetar Urime zonjush Anila, ju e meritoni kėtė ēmim pėr penėn, guximin tuaj, lodhjen tuaj, edhe nje herė urime gazetares “Simpatikja e Guximshme”
avatar
Anonim
Ali kinezi Me gjithe rrespektin per znj. Basha une do kisha zgjedhur njerin midis Mero Bazes dhe Bledi Manes
avatar
Anonim
qytetari Urime Anila! Me behet qejfi per ju ,se jeni nje gazetare e zonja qe ben difrencen me shume gazetare te tjere dhe me shume akoma tek gazetaret femra.Dhe per kete keni nje merite te vecante.Por ajo qe me ben te ndjehem keq eshte ,se si ka mundesi qe ne kete moment ku gazetaret "e mire" i duhen shume Shqiperise,ju shkeputeni dhe deri ne Afganistan.Pse!Me shume paska nevoje Afganistani se Shqiperia!?Sepse ketu nuk ka me oponence ne media,ose eshte zbehur.E beson kete?Po,por dhe ti "s'ke force".
avatar
Anonim
alda Urime urimet tona le te sherbejne per te kerkuar me shume nga vetevetja
avatar
Anonim
Roni Bravo Anila je me te vertet me e mira,dhe gazeta juaj me e drejta e shtypit te shkruar .
avatar
Anonim
bledi "faleminderit per median e lire qe kane krijuar " pra ekzistoka media e lire tek ne .... Sa mire me ne funde edhe ne me media te lire , po si ju la qeveria se ajo sikur nuk lejon keshtu gjerash ?
avatar
Anonim
Stela Bravo Anila , me te vertet e merriton se cdo gje e ka arritur me forcat e veta pa ndimen e askujt perhere qe nga shkolla 8 vjecare e ne te mesmen ka qene shume e mire.
avatar
Anonim
bulqiza E merriton natyrisht dhe plotesisht si gazetare, por si gazetar ate e merriton Mero Baze.
avatar
Anonim
LUAN Urime dhe vec urime.Anila Basha e ka merituar plotesisht edhe me drejtimin e kesaj gazete me shume klas.
avatar
Anonim
Marat Urime zonjushe! Por kujdes mos te te rritet mendja dhe , kjo te te sherbeje qe te punosh dyfish!
avatar
Anonim
MARKO Ikone e gazetarise. Kurajoze . Konsideraten me ta larte.
avatar
Anonim
turi Me fal, po kjo iku ne afganistan tani qe u qetesua afganistati e qe po pergatitet per turistat?
avatar
Anonim
Udheheqesi Mire kini bere qe e kini vleresuar si gazetarja me e mire e vitit 2012-te dhe une jam plotesisht dakort,po jam i shqetesuar se a e muaret mendimin e Saliut,se ai mund te shpalle nje tjeter gazetar si psh Fari BALLIUN , Frrok Cupin, me cmim karere dhe Bledi FEFZIUN si gazetari me i mire e ku ngelem ne pastaj? Megjithese une jam i bindur se Fevzos nuk ja jep se e zgerlaqi INA Rama ne ate te shkrete interviste qe nga vajti dhe e beri per koken e vet.
avatar
Anonim
Agron Saliu Zonja Basha e ka gdhendur profilin e saj qytetar me kujdes gjate gjithe karrieres se saj. Pa kompromise dhe e papajtueshme me gjithcka qe gjykon dhe e vlereson si jo te drejte ajo na jep te gjitheve shembullin (qe per fat te keq shumica nuk e ndjek) e qendreses ndaj te keqes. Uroj qe te mbetet qendrestare, ashtu sic uroj dhe Unionin e Gazetareve per zgjedhjen e goditur.
Rezultate tė tjera: 1   2   Para
Intervista
'Bashkėqeverisja', Cano:Qytetarėt marrin pėrgjigje brenda 10 ditėve
Rama mesazh Bashės: S'ka pakt pėr mbylljen e dosjeve
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/01/2018, VITI VIII- NR.16