Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 13:00 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
23 Janar 2013 - 15:45
Itali, iu lutėn pėr jetėn, vrau pa
mėshirė ish-gruan e tė dashurin
Shqiptari i vrau nė parking nė Akuila
Rrėfimi i Kapllanit: Pse e vrava
ITALI - Ka pėrfunduar autopsia pėr Orieta Boshin e Shpėtim Hanėn tė cilėt u vranė pak ditė mė parė nė Akuila tė Italisė nga ish-bashkėshorti i Orjetės, Burhan Kapllani.

Autopsia ka konfirmuar brutalitetin e vrasjes sė dyfishtė: viktimat janė ekzekutuar pa mėshirė nga njė distancė e afėrt. Orieta me njė plumb pas veshit, Shpėtimi me njė goditje nė qafė, nga njė distancė mjaft e afėrt, pavarėsisht lutjeve tė tyre pėr t’i lėnė gjallė.

Ndryshe nga deklarata e 48-vjeēarit Burhan Kapllani, i cili tha nė polici se e pa rastėsisht ish-gruan pasi ishte duke shkuar nė njė dyqan aty pranė pėr tė blerė cigare, sipas hetimeve Kapllani e kishte paramenduar vrasjen. Dhe pėr kėtė arsye ai shiti kompaninė e tij tė ndėrtimit tek njė i afėrm nė verėn e vitit 2012.

Detaje tė tjera tė dalin nga hetimi i cili bazohet jo vetėm nė njė vepėr penale, por edhe nė atė kulturore. Mediat italiane shkruajnė se ajo ēka ka ndodhur me ēiftin e vrarė ėshtė dėshmi e mentalitetit tė shqiptarėve qė e konsiderojnė gruan si pronė private. Kapllani nuk ka pranuar ndarjen dhe faktin se gruaja dashuronte dikė tjetėr.

Tashmė pritet qė dy trupat e pajetė tė mund tė kthehen nė atdhe pėr tu varrosur.

Vrasja e dyfishtė u shėnua mbrėmjen e 17 janarit, kur 48-vjeēari Burhan Kapllani ka qėlluar ish-gruan e tij, Orjeta Boshi 36 vjeē ndėrsa kjo e fundit gjendej brenda makinės tip Opel Zafira. I dashuri i ri i saj, Shpėtim Hana ėshtė qėlluar nė shpinė, mbase nė njė tentativė pėr t’u larguar.

Orjeta ishte nėnė e 4 fėmijėve dhe ishte ende nė proces gjyqėsor pėr ndarjen nga bashkėshorti i saj

Redaksia Online
(Gre.M/Shqiptarja.com)

13 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar
Po i përgjigjeni komentit të Anonim të datës 23 Janar 2013 16:41

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
merkuri vetem duate shtoj dicka se nuk ma merr mendja se vrasja ka ndodhur per ate qe mendoni ju... une edhe atij nuk i jap asnjehere te drejte... por edhe ska menduar per ato 4 femije por ka menduar per qejfin e by.... turp te kete edhe ajo... sado i kec te jete nje burre per femijet eshte gjithmone me i miri , asnje nuk ti do femijet si babai i tyre.
avatar
Anonim
Geroni,Tirane Imagjinoni more vellezer dhe motra,Nene me kater femije shkon e ben sex me dashnorin ne makine, rugeve te Italise ...Pfu fare e keqe. Po ti mor fakir nuk mendove fare per femijet ?. Tani do kalbesh ne burg dhe mjere ata femije qe do te rriten pa prinder.
avatar
Anonim
Delinguenti Po nuk gjete nja dy fakira o Burhan qe ta benin ate qe bere ti ................tani merr nja dy avokate te hajrit dhe nos u merzit se ēudia me e modhe tre dit zgjat..............
avatar
Anonim
Haromi Po sikur tju ndodhte juve qe beni komente koti,c'fare do te benit ?. Mjer kujt i bien keto halle. Nejse,ty te lumte dora o Burhan Kapllani se nuk je me turp...
avatar
Anonim
Aaa E la ate per bur me te ri se ky qe kishte ishte I vjeter edhe bisnesmen . Me e keqja ishin edhe shok mir jau beri qe I coj ne varr te dy ate miritoshin . Nuk esht e let te lesh njeri te futet ne familje te gezoj tjetri femit e pasurin tende mos me raft o zot se gjith fisin ja shkri robt ku ti Ken kto tip njerzish
avatar
Anonim
F of Per Ty toni ?? kjo gje esht normale Per lalucet tronsit labet e gjith jugun se pse skeni karakter jeni shum liberala ju e perfajsoni prostitucionin se keni problem cfar ben nena motra kurse gocat e xajes i kapni vet .. Leri malokt ne pun te vet se te fusin kkk pastaj te llemb
avatar
Anonim
fabio kush nuk jep te drejt keti burri te veshi fustan. si mer me 4 femije u prishet jeta per orgazem
avatar
Anonim
Lulashpepaj Si si te vjen nje ndjenje kur gruja jote dashuron nje tjeter. ēiliminjte qe ke bere me te, kontrata e shpise se perbashket, dashuria e puthjet ne buze, prekjet e gjinjve. Se si te vjen kur gruja jote i ben me nje tjeter.... se si te vjen.
avatar
Anonim
Toni Po te jesh nga Kruja eshte vertet e rende,ik or malo
avatar
Anonim
kruja E rende eshte qe gruaja te dashuroj nje tjeter.
avatar
Anonim
Anonim Ku jane ata familjaret e te ndjeres qe thonin se nuk kishte mundesi i vellai ta shoqeronte ne supermarket dhe ai (vellai) ju lut ketij te ndjerit ta shoqeronte.
avatar
Anonim
shoku gimit tani do behet shoqja ndonjeres ne burg per ca vite...
avatar
Anonim
MARTINI Sigurisht qe ka qelluar me paramendim, nuk ka dal te bredhi italise me pistolet ne breze.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
'Bashkėqeverisja', Cano:Qytetarėt marrin pėrgjigje brenda 10 ditėve
Rama mesazh Bashės: S'ka pakt pėr mbylljen e dosjeve
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 24/01/2018, VITI VIII- NR.17