Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 09:23 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Zgjedhje-2013 NGA ARTEMISA HOXHA
11 Qershor 2013 - 04:37
Djali i Edi Ramės, Gregori
mbėshtet babanė: Sali largohu
TIRANE - Vetėm dy javė para zgjedhjeve, djali i Edi Ramės, Gregor Rama ka vendosur tė pėrfshihet nė fushatė. Eshtė hera e parė, qė i riu, i biri i kryetarit tė Partisė Socialiste bėhet pjesė e opozitės me thirrje politike. Me njė status nė Facebook ai i ka kėrkuar kryeministrit Sali Berisha, kundėrshtarit kryesor tė babait tė tij, tė largohet.

Nė njė postim tė gjatė, me fjalėt e njė adoleshenti dhe tone jo tė ashpra tė politikanėve Gregori i rendit kryeministrit Berisha edhe arsyet se pse tė rinjtė nė moshėn e tij kėrkojnė ndryshimin e njė faqeje historie. “Kam filluar tė dyshoj qė shqiptarėt do i krijojnė mundėsinė kryeministrit aktual pėr tu rikonfirmuar kryeministėr.

Me gjithė respektin pėr kryeministrin aktual, njė njeri, i cili i ka kushtuar jetėn e tij politikės, mendoj qė ka ardhur momenti pėr tė kthyer faqen. Tė provuam. Nuk na solle ndonjė gjė tė re. Fryma e vjetėr e heqjes sė dritave, e mungesės sė ujit, e lidhjeve miqėsore pėr tu punėsuar apo e tifozėrisė partiake pėr tė kap vendin e punės, e ka mbajtur Shqipėrinė tė burgosur mbrapa hekurave, tė cilat na largojnė ēdo ditė e mė shumė nga ėndrra jonė pėr tė marrė frymė lirisht”, shkruan djali i pretendentit kryesor pėr kryeministėr tė Shqipėrisė.

Mė tej, ai pėrmend edhe faktin se vetė kryeministri Berisha do tė mundohet qė tė ruajė mandatin e tij si kreu i qeverisė, por kėtė herė do ta ketė tė vėshtirė pasi ai e ka humbur besimin e popullit. Kėrkesėn pėr largimin e tij nga pushteti, Gregori e lidhe me ėndrrat qė duan tė realizojnė tė rinjtė nė vendin e tyre, qė sipas deri mė tani kanė qenė penguar nga kryeministri.

“Tė rinj, tė cilėve u ėshtė shkatėrruar jeta pa e kuptuar fare ata vetė prej mungesės sė kushteve pėr t`u arsimuar dhe argėtuar, tė cilėt plaken qė nė djep, rriten tė plakur dhe vdesin tė plakur. Do bėsh ēmos pėr tė mos humbur, por e ke humbur besimin e popullit. Ke humbur gjithēka e nuk ke fituar asgjė.

Prandaj largohu dhe meqė e mban veten pėr babaxhan, mos na pengo dhe ne tė tjerėve tė jetojmė jetėn dhe tė shfrytėzojmė Shqipėrinė pėr tė realizuar ėndrrat tona. Largohu!”, pėrfundon statusin nė Facebook, djali i kryesocialistit, Edi Rama. Ndėrkohė qė nė postimin e gjatė tė tij nuk kishte asnjė fjalė, ku ai tė kėrkonte votimin nga shqiptarėt pėr babain e tij pėr tė ardhur nė krye tė qeverisė.

Gjithė fjalėt ishin njė apel pėr largimin e Berishės, po i hyrė akuzave politike, siē jemi mėsuar tė dėgjojmė gjatė kėsaj fushate zgjedhore, por jo vetėm.

statusi i gregorit
Shkrimi u botua sot nė gazetėn Shqiptarja.com (print 11.06.2013)
 
Redaksia Online
(b.m/shqiptarja.com)

9 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Andrea Nuk e di por. Me duket Cka. Fjale te mdhaja.
avatar
Anonim
Anda Me beri pershtypje paragrafi i pare i Gregut:“Kam filluar tė dyshoj qė shqiptarėt do i krijojnė mundėsinė kryeministrit aktual pėr t’u rikonfirmuar kryeministėr." Pa edhe vete djali i Rames mendon se populli do ja jape voten perseri Berishes.....dhe meqe duhet patjeter te jete i ati ne pushtet, Berisha te jape doreheqjen??? Rama te fitoje me vota dhe hallall postin..por nese Berisha fiton prap hallall postin, se cdo popull meriton qeverine qe ka...por mos na dalin femijet te bejne thirrje te tipit une mendoj qe ti do fitosh, ndaj jep pak doreheqjen qe te ulet tek ajo karrige babi im!!!!!!!
avatar
Anonim
danja Bravo Greg apeli qe ti ben te rinjeve shqiptare duhet te jete nje thirrje per te gjithe ata qe jane ende te dyzuar, nje gje eshte e sigurt nje gjysh ne pushtet kurrsesi nuk mund te mendoi per rinin shqiptare, ndaj thuaj jo Sali Beishes, voto skuadren e Rilindjes.
avatar
Anonim
sibora Apeli i Gregut duhet te jete apeli i cdo shqiptari, i cdo te riu qe do nje shqiperi ndryshe, do nje shqiperi si gjithe europa, per te mos shkuar te punoi diku tjeter, por per te pasur pune ne vendin e tij..Vot Rilindjen ta rilindim bashke shqiperin ne emer te rinis shqiptare qe sigurisht meriton shume me shume se ci ka dhene ky pushtet mafjoz.
avatar
Anonim
luna Cdo i ri shqiptare sot duhet te kete te qarte qe ka mundesin me te mire per ta rrezuar Berishen nga pushteti me voten e tij, dhe ka mundesin me te mire qe gjithashtu ti beje thirrje shokeve dhe shoqeve te tije te bejne te njejten gje, per ti treguar Berishes se Rinia qe ai sot ka lene pa pune, neser do ta lere pa pune gjyshin.
avatar
Anonim
ambra Eshte koha qe ta largojme me vote masive Berishen nga pushteti, per ti dhene rinis shqiptare jeten qe ajo meriton, per me shume vemendje dhe per me shume punesim per te rinjt tane te gjithe duhet te votojme partin socialiste.
avatar
Anonim
tea Me 23 Qershore Berisha sigurisht qe do te largohet nga pushteti sepse rinia shqiptare do te votoje masivisht kunder gjyshit me antipulm ne pushtet….Rilindje per me shume vemendje ndaj Rinis, si e ardhmja e ketij kombi.
avatar
Anonim
borana Jo vetem Gregu por e gjtihe rinia shqiptare i kerkon Berishes te largohet nga pushteti sepse eshte shume gjysh per te kuptuar dhe realizuar deshirat dhe aspiatat e te rinjeve shqiptare.
avatar
Anonim
bora Do ta Rilindim shqiperin me 23 Qershor per ti dhene te gjthe te rinjeve shqiptare jeten aqe ata meritojne sepse jane enegrgjia dhe forca e ketij kombi, jane e ardhmja e shqiperis dhe sigurisht meritojne me shume vemendje dhe vleresim.
avatar
Anonim
klejsi Te rinjta tane sot kane mundesin me te mire per te marre vete ne dore fatet e jetes se tyre, ndaj voto partin socialiste per te rrezuar Berishen nga pushteti dhe per te ndertuar nje te ardhme me te mire...RILINDJE
avatar
Anonim
anastasia Te rinjte ndihen te lene pas dore te shfrytezuar dhe te shtypur. bravo greg ke gjetur fjalet e duhura per ti thene ik saliut nga ai vend . Nuk duam me te jete aty nuk duam me te shtypemi te merremi neper kembe. Kerkojme me shume meritojme me te miren si ne cdo vend tjeter.
avatar
Anonim
enida Te lumt Greg , ke gjetur terminologjin e duhur dhe pikerisht te te riut qe nuk e do me saliun ne pushtet. Ska dyshime qe do te fitoje rilindja dhe rama do te jete kryeminister. Rotacioni politik ehte gjeja me e mire qe mund ti ndodh ketij vendi dhe duhet ti ndodh perndryshe na mori lumit te gjitheve
avatar
Anonim
maksi Bravo shume e bukur ishte kjo pjese e shkeputur nga faqja gregut !! Me pelqeu shume si e kishte formualuar dhe jam shume dakort me ate cka then ne ate shkrim !! Erdhi koha per RILINDJE dhe jemi te gjithe pro Edi Rames nuk ma njeri qe e mbeshtet saliun sepse na ka bllokuar gjithe keto kohe sduam me komunizem duam liri dhe te ngjitemi sa me lart
avatar
Anonim
Majlinda Ashtu si Gregori ka dhe shume te rinj te tjere qe mendojn po ne kete menyre dhe qe e kuptojne rendesine e nje fryme te re politike, me njerez te ri dhe plane te reja. Esht shume i rendesishem ky rotacion politik jo vetem per historine politike ne shqiperi por edhe per te ardhmen e frymes qe synojme te percojme tek te rinjt dhe tek populli.
avatar
Anonim
Kaltra Te gjithe ne te rinjte jemi kundra berishes , sepse deshtoi si politikan na ngelen shume enderra pa relizuar dhe nuk duam qe vitet e rinise tashme ti mbyllim duke pritur nga qielli se mos ndoshta do te behet me mire. Ne e kemi ne dore vete fatin tone per te bere me te miren per veten tone .
avatar
Anonim
hec mo e padigjume. ik ti se do bohet babi ime bos. babi ime osht i fort i gatit te gjith punet. Turp ... c pune kane kalamajte ne politike.
avatar
Anonim
iris Eshte mire kur sheh menyren sesi flet djali i Rames, pa tone te ashpra por ashtu sic e mendon nje i ri politiken dhe situaten ne Shqiperi. Percjell pikerisht ate fryme pozitive qe po perpiqet te coje edhe Rama ne planin e tij per te Rilindur Shqiperine.
avatar
Anonim
Romi Bravo Grego ky eshte apel i te gjithe te rinjeve te Shqiperise qe mendojne ndryshe nga SALI BERISHA,ka ardhur koha te largohesh dhe te gjithe ata qe nuk punojne per kete vend te largohen dhe populli te mos i shoh kurre me. Pse jo kushdoqofshin ata.Mesohuni te dashur plitikan shqiptar qe mbi interesat tuaja te vini interesat e larta te vendit.
avatar
Anonim
rudi Bravo Greg tashme je i rritur, dhe patjeter duhet te behesh pjese e rilindjes fryma e tolerances , mirekuptimit ,atdhedashurise, kuptohet qe te karakterizojne edhe ty ,mendoj qe vendi tani ,me shume se asnjehere, ka nevoje ,qe ju te rinjte e talentuar ,te edukuar dhe mbi te gjitha me kulture te hershme familjare te bashkoheni per ti thene ketij te paudhi mjaft me, nuk na duhesh me.....
avatar
Anonim
Flori Vllai thuaj jo djali :p
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Rama mesazh Bashės: S'ka pakt pėr mbylljen e dosjeve
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/01/2018, VITI VIII- NR.16