Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:06 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet NGA ENTELA BAJRAMAJ
25 Shtator 2014 - 21:46
Akademi profesionale pėr “Security”
Gaiani: Krenar pėr bashkėpunimin
TIRANE- Shoqėria “Pelikan Security Grup” qė operon nė tregun shqiptar prej 18 vitesh nė bashkėpunim me shoqėritė Italiane Berreta dhe Fiochi do tė punėsojė por edhe do tė trajnojė tė rinj nė akademinė profesionale ,nė godinėn e re qė inaguroi mbrėmjen e sė enjtes. Tė pranishėm nė ceremoninė e rastit ishin ambasadori italian Massimo Gaiani dhe Ministri i Mirėqenies Sociale Erjon Veliaj ku gjatė fjalės sė tyre falėnderuan pėr kėtė investim por edhe pėr risinė e trajnimit tė tė rinjve pėr tė punuar nė fushėn e “security”.
 
“Ndihem krenar qė shoh se bashkėpunimi midis shoqėrive italiane bereta dhe fiochi me pelikanin ėshtė i shkėlqyer dhe qė kanė arritur tė realizojnė kėtė realitet dhe qė i pėrgjigjet dhe teknologjisė mė tė lartė”, u shpreh ambasadori Gaiani.

Ndėrsa ministri Veliaj tha “I dashur mik dhe miq tė tjerė, vetėm kur shteti dhe qeveria logjikon nė kėtė sens dhe kupton qė mirėqenia e biznesit i jep tė ardhura qeverisė dhe tė ardhurat e qeverisė kthehen nė mirėqenie pėr qytetarėt, vetėm atėherė ne mund tė kemi njė bashkėpunim dinjitoz qė vlen ndaj dhe jam shumė i lumtur qė ne kemi licencuar kėtė shkollė profesionale, kėtė akademi”.
 
Partnere e rėndėsishme nė kėtė nisėm ka qenė edhe qeveria shqiptare e cila nxit investime tė tilla serioze qė bėhen nė bashkėpunim me partnerė ndėrkombėtarė.

Redaksia online
(e.s/shqiptarja.com)

1 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15