Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 19:45 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
04 Gusht 2016 - 09:02 | përditesuar në 15:22
Njė ditė pas goditjes pėr vdekje tė njė turisti rus nė plazhin e Livadhit, nė Himarė, policia ka arrestuar njė 44-vjeēar nga Elbasani.

Ai ėshtė biznesmeni Fatmir Kuēi, pronar i njė kompanie tė fuqishme ndėrtimi, "Victoria Invest" me qendėr nė Elbasan, e cila ka shtrirė aktivitetin e saj nė tre shtete, Shqipėri, Kosovė dhe Maqedoni.

Biznesmeni i fuqishėm dispononte njė motorskaf me tre motorė si dhe disa mjete tė tjera lundrimi, tė cilat u sekuestruan nga policia pasditen e djeshme. Mjetet ishin pa siguracion dhe dokumentacionin pėrkatės.

Fatmir Kuēi njihet dhe pėr lidhjet e tij me Partinė Demokratike dhe kryetarin e saj, Lulzim Basha, teksa figuron tė jetė sponsor i disa fushatave elektorale tė demokratėve.  

Fatmir Kuēi u vu nė prangat e Policisė sė Vlorės, pasi ditėn e djeshme rreth orės 11:00 nė zonėn bregdetare tė quajtur "Livadh" i Himarės, ai ka qenė duke drejtuar mjetin lundrues tip skaf-plastik me mbishkrimin "Black Arrow".

Dyshohet se Kuēi ka dėmtuar aksidentalisht turistin rus Denis Kaiumov, i cili ka gjetur vdekjen pėr shkak tė plagėve tė marra, nė spitalin e Himarės.

Policia ka sekuestruar dhe konfiskuar 2 mjete lundruese nė pėrdorim dhe nė pronėsi tė Kuēi-t, mjetin lundrues skaf-plastik me mbishkrimin "Black Arrow", 11.73 m i gjatė dhe 3.20 m i gjėrė, me 3 motorė - 275 KF secili si dhe mjetin lundrues motor-deti me emrin "Viktoria-3", pa dokumentacion pėrkatės. 

Burime pranė Policisė thanė pėr Shqiptarja.com se biznesmeni, nuk ka pasur miratimin pėr tė dalė nė lundrim. Sipas policisė Fatmir Kuēi nuk ka njoftuar policinė (tė merrte leje) se do tė dilte me pėr lundrim me “skafin-plastik”, me mbishkrimin “Black Arrow”.

Njoftimi pėr daljen nė det, ėshtė procedurė detyruese ndaj policisė. 

Denis Kalumov
(Viktima Denis Kaiumov)

Kapiteneria Durrės: Skafi i regjistruar nė Maltė
Ndėrkohė, kapiteneria e Durrėsit bėri tė ditur pėr Shqiptarja.com se mjeti lundrues skaf, ishte i regjistruar nė Maltė dhe i pajisur me flamur maltez.

"Ēertifikatat janė lėshuar nga administrata detare malteze. Ai (Kuēi) ka lundruar me mjet tė huaj. Ēdo turist mund tė vijė nė Shqipėri me mjet tė huaj, mjafton tė paraqesė dokumentet. Dokumentet nuk janė lėshuar nga administrata jonė, por ajo malteze", thuhet nė reagimin Kapitenerisė Detare, Durrės. 

Mėsohet gjithashtu se mjeti nuk ėshtė zhdoganuar nė Shqipėri, pasi ėshtė marrė pėr pėrdorim turistik gjatė sezonit tė verės. 

fatmir kuci per web shqiptarja
Nė foto biznesmeni i arrestuar Fatmir Kuēi​skafi
skafi
skafi
skafi ne himare
(Skafi i biznesmenit Kuēi, dje goditi pėr vdekje turistin rus)

NJOFTIMI I POLICISE
Policia ka arrestuar nė flagrancė pėr “Vrasje nga pakujdesia”, shtetasin: · Fatmir Kuēi, 44 vjeē, banues nė Elbasan.

Shėrbimet e Policisė kanė bėrė arrestimin e Fatmir Kuēi-t, pasi ditėn e djeshme rreth orės 11:00 nė zonėn bregdetare tė quajtur “Livadh” i Himarės, ky shtetas duke drejtuar mjetin lundrues tip skaf-plastik me mbishkrimin “Black Arrow”, dyshohet se ka dėmtuar aksidentalisht shtetasin Rus D.K., i cili ka gjetur vdekjen pėr shkak tė plagėve tė marra, nė spitalin e Himarės.

Policia ka sekuestruar dhe konfiskuar 2 mjete lundruese nė pėrdorim dhe nė pronėsi tė Kuēi-t : – mjetin lundrues skaf-plastik me mbishkrimin “Black Arrow”, 11.73 m i gjatė dhe 3.20 m i gjėrė, me 3 motorė – 275 KF secili. – mjeti lundrues motor-deti me emrin “Viktoria-3”, pa dokumentacion pėrkatės.


Vijon...

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

19 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar
Po i përgjigjeni komentit të qytetari dixhital të datës 4 Gusht 2016 10:38

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
o Toni skafist vrases eshte si mud ta quash ti ndryshe,ti shihet patenta qe ky fare nuk mund ta kene,dhe ato hajduter qe i lejojne keto fare biznesmenesh je japin nje grusht parash ,drejtuesve te kapitenerise qe i lejojne te dali ne det,perjashtim edhe ketyre policeve te pa ndergjegjshem,qe bohen shkatarte te ketyre krimeve.
avatar
Anonim
turisti Kjo ngjarje nuk ka lidhje fare me motoret e detit.Ngjarja ka ndodhur ne thellesi te detit dhe eshte shkaktuar nga nje skaf sa 10 motore deti te marre sebashku.Mos i ngaterrroni gjerat.
avatar
Anonim
Toni Besoj se ka ndodhur nga pakujdesia, prandaj te thuash "skafisti vrases" me duket e tepert. Edhe ndoshta shkrimi duhet te bazohet te mungesa e masave te sigurise, sesa te lidhjet politike te personit. Mua si pushues ato me duhen dhe ato kane lidhje me ngjarjen.
avatar
Anonim
Vali Po si nuk ka njeri guxim t thote kush eshte e me se merret realisht? Ca biznesi ka ky qe qenka kaq super? Ky eshte thjesht nje kriminel 97...
avatar
Anonim
Loni Shqiperia han pa porta
avatar
Anonim
qytetari dixhital Ky biznesmeni eshte nje nga miqte e ngushte te Lulzim Bashes.
avatar
Anonim
Shkodrani Eshte shkodran.familje komunistash.servila te pushtetit popullor .dhe tani sponsor I partis demokratike.dhe nje nder aktivistat me te medhej te PD
avatar
Anonim
alo O pall. Eshte kosovar I zbutur
avatar
Anonim
Sansone Njerzit eshkete kane nje jete pune dhe paguhen me 70_-80€ pension e kto kto leget e PD rrine e vrasin simas qefit ,per ate qe ka bere duhet te shkoje ne burg.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Milo: Heqja e ligjit tė luftės nga Greqia s'i kthen pronat ēamėve
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 17/02/2018, VITI VIII- NR.38