Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 08:09 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
07 Gusht 2017 - 03:36 | përditesuar në 09:41
Grekėt bllokojnė autobusin me
shqiptarė, turistėt: U braktisėm
Kompania: Udhėtarėt u dėrguan nė destinacion
Nė mbrėmjen e sė dielės, njė grup shqiptarėsh janė bllokuar nė mes tė rrugės pėr disa orė, pasi autobusi me tė cilin udhėtonin drejt Greqisė ėshtė bllokuar nga policia greke pasi kishte kaluar doganėn e Kakavisė.
 
Udhėtarėt janė tė shqetėsuar, pasi pronari i kompanisė “EuroLines” nuk ka marrė pėrsipėr transportin e tyre nė destinacionin e parapaguar.
 
Turistėt i janė drejtuar redaksisė sė Report Tv dhe thonė se autobusi ėshtė bllokuar pėr mungesė dokumentacioni, pranė qytetit tė Janinės. Nė autobus ndodheshin 19 shqiptarė.
 
Kompania: Udhėtarėt u dėrguan nė destinacion
Kompania konfirmon qė autobusi ėshtė bllokuar nga policia greke, dhe sipas tyre ka qenė goditje pėr shkak tė konkurrencės, ndėrsa mohojnė qė pasagjerėt janė braktisur, pasi sipas tyre ėshtė dėrguar autobus tjetėr pėr t’i dėrguar nė destinacion. 
greqi
Autobuzi me tė cilin udhėtonin 19 turistėt shqiptarė

greqi

Redaksia Online
dy.b/ Er.K/Shqiptarja.com

8 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
anonim Si mund te shkojne shqiptaret per pushime ne Greqi kur urrehen kaq shume nga greket?
avatar
Anonim
trimi pronari do qe ta gjesh atje ku eshte dhe ti besh gropen maskarait .pothuajse e njejta gje me ka ndodhur mua me joana travel sbesoj se jane turist pōr emigrante
avatar
Anonim
Eri Beni pushime ne Shqiperi o njerez, vendi yne ka me teper nevoje per parate tuaja.
avatar
Anonim
Toni Po vini flaken autobuzit mbasi ka then edhe pronari beni qte doni se nuk ju shpie ne destinacione 🐖
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Shqipėria si Finlanda, modeli i ri i arsimit nga zv.ministrja Shahini
Tre oficerėt, Vasili: Operacioni pėr arrestimin u dekonspirua nga policia
Bashkėshorti i Esmeralda Uruēit: Ja si fitova ndaj shpifjes sė RD-sė
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 25/11/2017, VITI VII- NR.279