Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 09:02 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Kulture
07 Gusht 2017 - 12:22
Shpëtim Saraçi largohet në SHBA?
“Pas 30 vjetësh punë ngela gjyqeve”
Ditët e fundit në rrjetet sociale ka qarkulluar lajmi se kompozitori i njohur Shpëtim Saraçi do të largohet nga Shqipëria pas shkrirjes së vendit të punës në RTSH.
 
Ai nuk ka vendosur ende asgjë, por thotë se po e mendon seriozisht. Për të hedhur dritë mbi thashethemet kompozitori në një intervistë për Panorama shpjegon arsyet që po e çojnë drejt këtij vendimi.
 
Ajo që është e sigurt, është që po mundohemi të ndihmojmë fëmijët të shkollohen në një sistem arsimor të konsoliduar dhe jemi në kohën kur çdo familje në botë e bën këtë gjë…Për të tjerat, çdo gjë është fakultative.
 
Di që departamentin e punës në RTSH, që drejtoja, na e shkrinë (një redaksi me një traditë 55 -vjeçare) në emër të krijimit të ca strukturave të reja që nuk ekzistojnë në asnjë vend të botës.
 
Di që megjithëse punova me gjithë shpirt e pasion për rreth 30 vjet në Shqipëri, (ku pësova edhe trauma shëndetësore që mund të më kushtonin edhe jetën) prapë se prapë përfundova duke mbrojtur të drejtën time nëpër gjyqe.
 
Megjithatë, njerëzit e vendit tim i dua dhe i respektoj pafund
”, tha kompozitori. 


dy.b/shqiptarja.com

9 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Fredi Aman aman mos na e beni aq shenjtor shpetimin se leke ka bere pa fund dhe krisen e iken mbasi beri leket se nuk ishte me i zoti t'i jepte me shtetit i ka dhene 30 vjet ca i ka dhene i ka fut leket ne xhep duke zhfrytezuar lidhjet ne shtet. U merrte kosovareve mijera leke per albumet qe i bente. I dha leke shteti per tu kurruar ia mori tani krisne iken.
avatar
Anonim
o Lis duhet te jesh -Lis sic e ke emrin,por edhe ne kohen e qoft largut tat kriminelit Berisha,ma mbydhen vendin e punes dhe me lane ne mes te kater rrugeve.Pra Lis mos u shqeteso per SHpetimin ai ka shkuar me teper per ti shkolluar femijet ,se ketu ne shqiperi apo Kosove ai ha buk gjith kund or tra militanti.
avatar
Anonim
redi Largohet Shpet Saraci per nje te drejte qe ju iu mohua ne RTSH por nuk ka mllef per vendin por shkon ne USA per nje jete me te mire . Te qofte rruge e mbare dhe pac fat ne endrren tende dhe familjes .
avatar
Anonim
Lisi Nje dite ky shalegjati do paguaj .Puneson ca gra Te veja ca burra pa bile qe tua marre grate .Zoti marrte HAK ATJE KU I DHEMB ME SHUME. ( Nuk jam I sigurt Se AI ndien dhimbje. Si ENVER hoxha. Krijesa Te lindur Nga bytha burrash.
avatar
Anonim
Telekronisti Turp per RTSH qe largon njerez kopetente si Vera Grabocka dhe tani se fundi edhe nje nga ikonat e muzikes shqiptare Shpetim Saraci qe eshte per tu marrre shembull ne cdo aspekt te jetes dhe gjoja ne emer te ristrukturimit ti zevendesoje me njerez apatike gje qe u pasqyrua edhe ne festivalin e fundit ne RTSH.
avatar
Anonim
Lori PO RROGEN TE RTSH JASHTE PUNES TE KLANI DHE QEJF O QEJF TJETRI PO S KA ME, SI SARACI SA VETA DO LARGOHEN........
avatar
Anonim
lol rtsh ishte ber tepsi e ndryshkur,
avatar
Anonim
tirane I degdisem njerzit ne kater anet e botes sepse do palaco drejtojne kete vend. Gjithsesi ka zot dhe do mendoje dhe per keta politikanet dhe femijet e tyre.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 18/03/2018, VITI VIII- NR.63