Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 08:56 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
12 Gusht 2017 - 09:37 | përditesuar në 07:20
TIRANE-Deputeti i PDIU, Aqif Rakipi ka pėrplasur pėr vdekje njė person nė autostradėn Tiranė-Durrės nė afėrsi tė mbikalimit tė kthesės sė Kamzės, pėrballė me tregun ushqimor.
 
Aksidenti ka ndodhur rreth orės 04:41 minuta, ndėrsa nga tė dhėnat e para raportohet se viktima, Seit Sorra 54-vjeē i ka prerė rrugėn makinės sė deputetit, tip Benz me targa  AA002 CY.
 
54-vjeēari Sorra ka qenė duke ardhur nga Durrėsi nė Tiranė dhe sapo ka zbritur nga njė furgon ka tentuar qė tė kalojė rrugėn jo nė mbikalim por nė autostradė, kur ėshtė pėrplasur pėr vdekje nga makina e deputetit.
 
54-vjeēari qė mėsohet se ka qenė tregtar i zonės ka ndėrruar jetė nė vend nga pėrplasja, pasi ka qenė fatale, deputeti nuk ka qėndruar nė vendin e ngjarjes, por ėshtė larguar, ndėrsa pas 10 minutave ėshtė dorėzuar nė polici.
foto viktima
 
Deputeti i PDIU, Aqif Rakipi po lėvizte me makinė nga Tirana pėr nė qytetin e Durrėsit nė momentin qė pėrplasi pėr vdekje kalimtarin nė afėrsi tė mbikalimit tė kthesės sė Kamzės.
 
Aqif Rakipi ėshtė deputet i Kuvendit tė Shqipėrisė i zgjedhur nė qarkun e Elbasanit nė zgjedhjet e 25 qershorit. Ky ėshtė mandati i dytė qė Rakipi zgjidhet nga populli si deputet nga radhėt e Partisė pėr Drejtėsi Unitet dhe Integrim.

Deputeti u largua nga vendi i ngjarjes, pas 10' u dorėzua: Pėrplasa njė person
Aqif Rakipi nuk ka qėndruar nė vendin e ngjarjes, por ėshtė larguar, ndėrsa 10 minuta pas aksidentit ėshtė vetėdorėzuar duke pranuar ngjarjen.
 
Aktualisht ai ėshtė i ndaluar nė ambientet e komisariatit tė policisė sė Tiranės, ndėrsa mėsohet se testi i alkoolit ka rezultuar negativ.

Menjėherė ėshtė nisur patrulla e policisė pėr tė verifikuar informacionin, e cila pak minuta mė vonė ka konstatuar njė person nė rrugė pa shenja jete, dhe nė kėto momente, afėrsisht nė orėn 04:51 minuta, Komisariati i Policise nr.2 ka njoftuar qė nė kėtė Komisariat ėshtė paraqitur shtetasi A. R., me automjetin e tij, tip Mercedes (i dėmtuar nė pjesėn e pėrparme tė tij) i cili deklaroi se ka pėrplasur njė person nė autostradė dhe po dorozohej nė Komisariat’ thuhet nė njoftim.

Policia: Prokurori kishte fikur telefonin, grup ekspertėsh pėr hetimet
Policia ka nisur hetimet pėr zbardhjen e ngjarjes, ndėrsa deklaron se Prokurori i gatshėm kishte tė fikur telefonin, por mė pas u njoftua Prokurori i Tiranės, qė kėrkoi qė krahas Ekspertit autoteknik tė Policisė, tė caktoheshin edhe dy ekspertė tė tjerė autoteknik tė jashtėm, me qellim kryerjen e njė ekspertimi autoteknik me grup ekspertesh.
 
Ndėrkohė ėshtė formuar grupi hetimor dhe ėshtė kėrkuar ndėrhyrja e Prokurorit tė gatshėm, por nuk u mundėsua lidhja nėpėrmjet celularit, tė cilin e kishte tė fikur.
 
Nė keto kushte u kryen veprimet e para hetimore nė vendin e ngjarjes dhe gjatė kryerjes sė veprimeve, u njoftua Prokurori i Rrethit Gjyqėsor Tiranė, i cili pasi u informua pėr rrethanat dhe veprimet e para, kėrkoi qė krahas Ekspertit autoteknik tė Policisė, tė caktoheshin edhe dy ekspertė tė tjerė autoteknik tė jashtėm, me qellim kryerjen e njė ekspertimi autoteknik me grup ekspertesh.
 
Grupi hetimor po punon pėr zbardhjen e plotė tė rrethanave dhe shkaqeve qė shkaktuan aksidentin rrugor me pasojė vdekjen e kembesorit S.S., rreth 54 vjeē
’ thuhet nė njoftim e policisė.

Policia: Largimi i i deputetit nga vendngjarja nuk pengon hetimin 
Pas akuzave nga PD se janė prishur provat pas largimit tė deputetit nga vendi i ngjarjes ka reaguar policia, duke theksuar se janė kryer tė gjitha ekzaminimet, pavarėsisht largimit tė deputetit. 

Pavarėsisht lėvizjes nga vendi i ngjarjes dhe paraqitjes nė Komisariatin e Policisė tė drejtuesit tė automjetit, theksojmė se janė kryer tė gjitha veprimet hetimore dhe proceduriale, ekzaminimet e ndryshme kriminalistike, testi i alkoolit dhe sqarimi i rrethanave tė ngjarjes.
 
Automjeti i pėrfshirė nė ngjarje, ndodhet nė ambientet e Komisariatit tė Policisė nė gjendjen e dorėzimit menjėherė pas ngjarjes, i sekuestruar nė cilėsinė e provės materiale
” thotė policia. 

Ēfarė parashikon kodi penal pėr Aqif Rakipin
Nė rast se ekspertiza auto-teknikė do tė nxjerr fajtor Rakipin atėherė prokurori i pėrgjithshėm do ti kėrkoj parlamentit autorizim pėr arrestimin e deputetit.
 
Ndėrsa nė tė kundėrt ndaj tij do tė aplikohet vetė masa administrative me gjobė dhe heqje patente.
 
E paqartė mbetet fakti nėse gjatė kėsaj ngjarje do tė procedohet me dhe shkeljen penale sic ėshtė ajo e largimit nga vendi aksidentit.
 
Pasi sipas policisė Rakipi nuk ėshtė ndaluar nga patrulla aty ku ka shtypur Seit Sorren por ėshtė vetėdorėzuar nė komisariat 10 minuta pas ngjarjes.
ekskluzive
(Automjeti i deputetit i Aqif Rakipi, i i cili ėshtė pėrfshirė nė njė aksident me pasojė vdekjen e njė 54-vjeēari)
ekskluzive
(Automjeti i deputetit i Aqif Rakipi, i icli ėshtė pėrfshirė nė njė aksident me pasojė vdekjen e njė 54-vjeēari)
ekskluzive

Report Tv nė vendin e ngjarjes, ku deputeti pėrplasi pėr vdekje 54-vjeēarin
Pas ngjarjes sė rėndė ku mbeti i vdekur 54-vjeēari Seit Sorra, gazetari i Report Tv, Arsen Rusta zbuloi tė tjera detaje nga vendi ku ndodhi aksidenti.
 
Nga furgoni kanė zbritur tre persona, ndėrsa dy prej tyre kanė arritur qė tė kalojnė autostradėn, 54-vjeēari ėshtė pėrplasur pėr vdekje.
 
Ai ėshtė pėrplasur nė xhamin e parė tė makinės sė deputetit duke humbur jetėn nė vend, ndėrsa pėr 30 minuta u bllokua qarkullimi.
 
Ngjarja ka ndodhur pėrballė tregut ushqimor, ndėrsa pritet ekspertiza auto-teknike pėr tė zbardhur shpejtėsinė me tė cilėn ka qenė duke lėvizur deputeti i PDIU.
 
Pak metra nga vendi i aksidentit ndodhet njė mbikalim, por tregtarėt jashtė kamerave tė Report Tv shprehen se nuk i shėrben atyre, pasi ėshtė larg, ndėrsa cdo ditė ata kalojnė nė autostradė nga tė dy anėt.
 
Nė fakt shkelja fillon qė te drejtuesi i furgonit, i cili edhe pse e ka tė ndaluar qė tė ndalojė pėr tė marrė apo zbritur pasagjerė nė autostradė ka shkelur ligjin duke ndaluar dhe zbritur pasagjerėt nė njė xhep.
Zhvillimet e fundit nga ngjarja
 
Ora 16:00 Lirohet deputeti PDIU Aqif Rakipi
Prokuroria ka vendosur vetėm pak minuta mė parė tė lirojė deputetin e PDIU-sė, Aqif Rakipi i cili aksidentoi pėr vdekje njė qytetar nė autostradėn Tiranė-Durrės. 

Sipas organit tė akuzės, hetimi ndaj Rakipit do kryhet nė gjendje tė lirė.
 
Deputeti i PDIU ka lėnė ambientet e komisariatit nr.2 nė Tiranė disa minuta mė parė.
 
Nga hetimet paraprake tė grupit tė ekspertėve, deputeti rezulton se s’ka konsumuar shkelje te rregullave tė qarkullimit rrugor, por ka qenė viktima ai qė i ka prerė rrugėn.

Ndėrkohė Prokuroria ka ngritur dy akuza ndaj Rakipit, atė tė shkeljes sė rregullave tė qarkullimit rrugor dhe pėr largimin nga vendi i ngjarjes.
 
Seit Sorra, 54-vjeē u pėrplas pėr vdekje me automjet nga deputeti i Qarkut tė Elbasanit nė orėt e para tė mėngjesit nė autostradėn Tiranė-Durrės.

Pas aksidentit fatal, Aqif Rakipi u largua nga vendi i ngjarjes, ndėrsa u dorėzua nė polici 10 minuta mė vonė. 

Ora 15:30 Identifikohet viktima, Seit Sorra 54-vjeē
Zbardhet identiteti i viktimės sė aksidentit tė shkaktuar nga deputeti i PDIU, Aqif Rakipi. Viktima ėshtė Seit Sorra, 54 vjeē, banues nė Kashar.
 
54-vjeēari u pėrplas nga mjeti tip “Mercedes Benz” qė drejtonte deputeti Rakipi nė autostradėn Durrės-Tiranė.
 
Shqiptarja.com ka siguruar edhe foton e viktimės i cili mėsohet se ishte tregtar.

Dyshohet se 54 vjeēari kishte zbritur nga njė furgon kur ėshtė pėrplasur nga makina e deputetit. Deputeti Rakipi u vetėdorėzua nė polici 10 minuta pas ngjarjes.
 
Hetimet pėr ngjarjen i kanė kaluar Prokurorisė.

Ora 13:30 Policia: Deputeti iku nga vendi i ngjarjes, u kryen tė gjitha ekzaminimet
Sqarim nė lidhje me aksidentin e ndodhur me pėrfshirjen e deputetit A.R. :
 
"Menjėherė me marrjen e njoftimit, janė marrė masa pėr sigurimin e vendit tė ngjarjes , dhe kryerjen e veprimeve proēeduriale me drejtuesin e automjetit tė pėrfshirė nė aksident.
 
Pavarėsisht lėvizjes nga vendi i ngjarjes dhe paraqitjes nė Komisariatin e Policisė tė drejtuesit tė automjetit, theksojmė se janė kryer tė gjitha veprimet hetimore dhe proēeduriale, ekzaminimet e ndryshme kriminalistike , testi i alkoolit dhe sqarimi i rethanave tė ngjarjes.
 
Automjeti i perfshirė nė ngjarje , ndodhet nė ambjentet e Komisariatit tė Policisė nė gjendjen e dorėzimit menjėherė pas ngjarjes, i sekuestruar nė cilėsinė e provės materiale.
 
Ēdo veprim ėshtė kryer me korrektėsi tė plotė nėn drejtimin e Prokurorit tė Rrethit Gjyqėsor Tiranė.
 
Policia e Shtetit thekson edhe njėherė, se ėshtė e ,do vazhdojė tė jetė garante e zbatimit tė ligjit pavarėsisht nga statuset apo pėrfaqėsimet e subjekteve .

Ora 11:30 Aksidenti i Rakipit, PDIU: PD bėn politikė, prokuroria tė mos ndikohet
PDIU ka reaguar pas aksidentit ku deputeti i kėsaj force politike pėrplasi pėr vdekje njė kalimtar, qė i preu rrugėn nė autostradėn Tiranės-Durrės.
 
E ndėrsa akuzon PD se kėrkon tė bėjė politikė me aksidentin dhe harron se ėshtė nė qeveri, PDIU kėrkon nga Prokuroria dhe Policia tė mos ndikohet politikisht.

Ora 10:25 Burime nga policia: Testi i alkoolit tė deputetit negativ, nuk kishte pirė

Ora 10:20 Aksidenti i Aqif Rakipit, PD: Po manipulohet ngjarja
Partia Demokratike ka reaguar pėr sa i pėrket aksidentit ku ėshtė pėrfshirė deputeti i PDIU-sė, Aqif Rakipi, si pasojė e tė cilit humbi jetėn njė 54- vjeēarė.
 
Sipas Partisė Demokratike, e cila kėrkon zbardhjen dhe transparencė tė plotė, ngjarja po tentohet tė mbahet e fshehtė dhe tė manipulohet vendngjarja.
 
Deputeti i PDIU-sė, Aqif Rakipi u pėrfshi nė aksident rreth orėve tė para tė mėngjesit tė sotėm, ku ka pėrplasur me makinė njė 54- vjeēar i cili sapo kishte zbritur nga fugoni kishte tentuar tė kalonte autostradėn.
 
Rakipi ėshtė dorėzuar vet nė Policinė e Tiranės, ku ka deklaruar se kishte pėrplasur nė autostradėn Durrės- Tiranė njė person.
 
Deklarate e Partisė Demokratike
Partia Demokratike kerkon zbardhje dhe transparence te plote te nje ngjarjeje te ndodhur sot ne oret e para te mengjesit, ku te dhenat jane se deputeti Aqif Rakipi ka aksidentuar per vdekje me makine nje person.

Ka dyshime serioze se ngjarja po perpiqet te mbahet e fshehte dhe te manipulohen provat dhe vendngjarja ne favor te deputetit qe njihet si mik i ngushte i kryeministrit Rama.

Partia Demokratike i kerkon policise se shtetit te beje publike ngjarjen dhe i kerkon prokurorise hetim te plote e te pandikuar politikisht. Te dhenat jane se deputeti mik i Rames ka qene me shume shpejtesi kur ka perplasur per vdekje personin dhe eshte larguar edhe nga vendngjarja me makinen e tij.

Prishja e vendngjarjes do t'ju sjelle veshtersi eksperteve ne percaktimin e shkaqeve te aksidentit. Per kete arsye PD kerkon hetim e pergjegjesi te plote para ligjit per deputetin dhe drejtesi per viktimen.
 
Ora 09:50 Njoftimi i plotė i policisė pėr aksidentin
Rreth orės 04:41, jemi njoftuar se nė rrugėn Interurbane kryesore Vorė-Tiranė, nė afėrsi tė mbikalimit tė kthesės sė Kamzės, konkretisht pėrballė me Tregun ushqimor ka ndodhur njė aksident automobilistik.
 
Menjėherė ėshtė nisur patrulla e policisė pėr tė verifikuar informacionin, e cila pak minuta mė vonė ka konstatuar njė person nė rrugė pa shenja jete, dhe nė kėto momente, afėrsisht nė orėn 04:51 minuta, Komisariati i Policise nr.2 ka njoftuar qė nė kėtė Komisariat ėshtė paraqitur shtetasi A. R., me automjetin e tij, tip Mercedes (i dėmtuar nė pjesėn e pėrparme tė tij) i cili deklaroi se ka pėrplasur njė person nė autostradė dhe po dorozohej nė Komisariat.
 
Ndėrkohė ėshtė formuar grupi hetimor dhe ėshtė kėrkuar ndėrhyrja e Prokurorit tė gatshėm, por nuk u mundėsua lidhja nėpėrmjet celularit, tė cilin e kishte tė fikur.
 
Nė keto kushte u kryen veprimet e para hetimore nė vendin e ngjarjes dhe gjatė kryerjes sė veprimeve, u njoftua Prokurori i Rrethit Gjyqėsor Tiranė, i cili pasi u informua pėr rrethanat dhe veprimet e para, kėrkoi qė krahas Ekspertit autoteknik tė Policisė, tė caktoheshin edhe dy ekspertė tė tjerė autoteknik tė jashtėm, me qellim kryerjen e njė ekspertimi autoteknik me grup ekspertesh.
 
Grupi hetimor po punon pėr zbardhjen e plotė tė rrethanave dhe shkaqeve qė shkaktuan aksidentin rrugor me pasojė vdekjen e kembesorit S.S., rreth 54 vjeē.


Ora 09:45 Viktima nga aksidenti, S.S. rreth 54 vjeē
 
Ora 09:40 Deputeti ėshtė dorėzuar nė polici pas aksidentit dy.b/shqiptarja.com


 

8 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
S S IT Ne kodet rrugore te botes nuk ekziston gabimi i kembesorit!(vetem nqs eshte vetevrasje!!!)Sepse drejtuesi i automjetit duhet te jete gjithmon ne gjendje te parandaloj cdo te papritur edhe te frenoj por ky e ka GODITUR KEMBESORIN edhe jo kembesori makinen!=FAJTOR 100%!Prandaj ku QEN E BIR QENI duhet futur ne Burg edhe te denohet me denimin e merituar para se familja e te ndjerit hallexhi te BEJE VETEDREJTESI.Ngushellime te perzemerta familjes...
avatar
Anonim
Luli Ndonje qytetar tjeter do ishte ne burg zotria doli kjo eshte drejtesia ne shqiperi zotria ka shkelur kodin rrugor ka qene me 155km ne ore
avatar
Anonim
F_Amuli Deputeti ka konsumuar elemente te vepres penale te Largimit nga vendi i ngjarjes! Nuk mjafton qe e shtypi por e la si qen ne mes te rruges! Ptu race e poshter!! Aksidenti ka qene me pasoje vdekjen dhe ai qe e ka liruar ka shkelur ligjin sepse duhej te arrestohej ne flagrance!
avatar
Anonim
roma bravo.te denohet sic gjith te tjeret.nuk iken dot nga vendgjarja kur ka te plagosur dhe mos dhenja e ndimes se shpejt. ligjet i bejne vet e ti paguajne sic i paguajme dhe ne.....
avatar
Anonim
Firma 2M E para gabimi kryesor eshte i te ndierit.dhe kete gabim ai e pagoj me jeten e tij ngushellime families.E dyta lind pyetja po ne qofte se ne timon do ishte ndonje prej nesh ca do ndodhte ???? do na bente shembull shteti.E treta pse zoteria u largua nga vendngjaria.e katerta pavarsisht se zotniu ka imunitet( ndoshta gaboj une)24 ore jane me ligj te qendroje ne komisariat deri sa te verifikohet ngjaria dhe e pesta zotriu te jap dorheqien se ka bere 1 krim sado me dashje apo pa dashje quhet krim.
avatar
Anonim
Lleshi Me vjen keq cfare i ka ndodhur personit ne fjale po rregullorja duhet zbatuar nga cdo njeri ndersa per deputetin jam e mendimit qe ai duhet ta le mandatin dhe te beje burgun simbas ligjit simbas rasteve te aksidentit fillon nga 6 muaj deri ne shtat vjet atehere duhet te kuptojme qe kemi te bejme me nje shtet cfare do presim nga ky ne parlament te na zgjithe priblemet kur ai vete nuk respekton ligjin. Ngushellime familjes se viktimes te prehet ne paqe
avatar
Anonim
Kodi penal 3 vepra penale jane per tu hetuar. 1. thyerja e regullave te qarkullimit rrugor. 2. largim nga vendi i aksidentit 3. Mosdhenia e ndihmes se shpejt. Nga e para shpetoi , nuk i paska thyer regullat e qarkullimit. Po me keto dy te tjerat si do ia beni?
avatar
Anonim
Sadik Loqi Kalo autostraden tjetri si me qen ne bace te vet. Ja cfar te gjen.
avatar
Anonim
Ai Ngushellime familjes por Aqif kopertoni ka qene me dashnoren prandaj nuk ndaloi. Nuk e len burri dashnoren ne rruge. Ai burri qe kishte dale te ushqente familjen beri nje gabim fatal por per pushtetaret dhe politikanet majtas+djathtas fatkeqsisht konsiderohet 'cope mishi'
avatar
Anonim
ss Po si po lirohet?!! Po ky DUHET te denohesh te pakten 25 vjet ne burgjet me te tmerrshme...
avatar
Anonim
qifi ma pak fjale po te kish qene nje qytetar i thjesht do ishte mrena,kurse ku do marri dhe dekorate per kete qe beri dhe gjoja ka vajt 10 minuta me vone ne polici ,perralla ky ska shku hic . nuk dihet ku ha ndonje drek. vetem ne shqiperi nuk behet ndonjehere shtet se vet drejtusit e shtetit jan hale......
avatar
Anonim
A Ngushellime familjes se te ndjerit ,por te gjithe duhet te kemi parasysh te kalosh autostraden ne kembe eshte faji i kembesorit ,pak rendesi ka nese shoferi eshte deputet apo shofer me rroge. Ndoshta deputeti ka gabuar qe ka levizur nga vendngjarja po kjo s e ben fajtor per aksidentin.................
avatar
Anonim
Uje uje DEPUTETET Jo VETEM na vrasin duke na vjedhur votat por edhe fizikisht. PO me shume na vrasin PROKURORET kriminele qe fshijne faktet marrin para prej krimineleve dhe tjetersojne ngjarjet .JESUS CHRIST TE LUTEMI PER NDIHME. AMEN !!
avatar
Anonim
orion rrethanat e aksidentit mund te qartesohen dhe nuk ve ne dyshim se faji eshte i atij qe kaloi autostraden, por largimi nga vendi i aksidentit perben veper penale dhe denohet me burg. deputeti duhet te shkarkohet menjehere dhe ti vendosen hekurat. ligji duhet te jete i barabarte per te gjithe ndryshe nuk behemj
avatar
Anonim
Br O njerez mos kaloni autostraden nga nji an ne tjetren se po na merni me qaf ne shoferave a e kuptoni qe ju vdisni dhe ne na prishni jeten
avatar
Anonim
x Akoma nuk e keni kuptuar qe,nuk mund te kalohet ne autostrade,nga njera ane ne tjetren..??..rrisku eshte 100%...
avatar
Anonim
Blenard Sh mire e ka gjete e kuptoi qe po them dicka te rende por punoi me makinen e hotelit jemi te gjith ne rrezik hidhen si dhit neper shtigje ai zotria ndjest past e ka patur uren gati 30 m larg ka preferuar te hidhet se kshu jemi ne populli shqiptar kokforta dhe sh te paditur zoti na ruajt
avatar
Anonim
Tutu O plehrat e PD se ...ai eshteaksudent qe mund ti ndodhe kujdo qe nget nje makine...nuk eshte ngjarje si Gerdeci ku ata qe e bene krimin shteteror me ne krye Saliun e familjen e tij nuk u hyri gjemb ne kembe... pse nuk folet per ate kriminelin qe vrau birin e botes per nje karikues , apo ngaqe jane miqte tuaj...ai eshte aksident dhe personi qe e ka bere eshte dorzuar vete ne pilici, ketu fillon e vertets...
avatar
Anonim
Loni Po ik o tutu ha no nje kalastren ne peqin ate bo ene leji llafet
avatar
Anonim
Beni E cfare pastaj se u dorezua ne polici. Ky deputet hajduti, ose ka qene me dashnoren ne makine, ose nuk ka qene ai ne drejtimin e makines. Pse nuk priti ne vendngjarje ky? Paska rezultuar dhe pa alkool. Nga momenti i aksidentit deri kur i eshte bere testi ketij delenxhiu, ka kaluar gjithe ajo kohe. Te gjitha keto duhet te hetohen, pasi ka shume dyshime. Ose ka qene i pire, ose ka qene ndonje nga familjaret ne timon apo dhe nen efektin e droges. Se harrova... Shqiperi hesapi...
Rezultate tė tjera: 1   2   Para
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 18/03/2018, VITI VIII- NR.63