Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 20:14 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Aktualitet
13 Gusht 2017 - 11:38 | përditesuar në 12:04
Rėnia e shkėmbit nė rrugė
Shpėtim Gjika ironizon vlonjatėt
Aksi rrugor Vlorė –Orikum u bllokua njė ditė mė parė pėr shkak se njė pjesė e shkėmbit u shkėput dhe bllokoi qarkullimin e automjeteve.  

Gurėt zunė poshtė njė automjet por fatmirėsisht nuk pati persona tė lėnduar. 

Shembja e kėtij masivi shkėmbor ėshtė komentuar nga ish-kryebashkiaku i Vlorės, Shpėtim Gjika. Pėrmes nė postimi nė Facebook, Gjika ironizon vlonjatėt duke shkruar se "masivėt shkėmborė i bllokuan rrugėn vlonjatėve pėr nė plazh duke i vonuar kėsisoj orarin e llafeve, thashethemeve dhe pėrgojimeve".

Madje Shpėtim Gjika shkon mė tutje kur shprehet se kjo e shtunė ishte njė ditė e vėrtetė pushimi, pasi i hoqi nga “goja” vlonjatėve “punėn” e tyre tė pėrditshme... “llafet pėr njėri tjetrin”

Statusi i Shpėtim Gjikės:
"Tė marrsha tė keqen o gur !

Si me porosi e bėre sot !

Na bllokove ne vlonjatėve nė plazh !

Po shumė mirė na e bėre o gur !

Jo po tėrė tangėrllėk ne vlonjatėt, vijmė nė plazh nė orėn 10 e duam tė ikim nė orėn 13 !

Duam ne tė ikim, se medemek aty e kemi plazhin dhe nesėr !

Duam tė ikim se mbaron orari i llafeve, i thashethemeve, i pėrgojimeve !

Mos o zot tė mungojmė nė kėtė aktivitet !

Kėtu nuk falen mungesat, se po mungove e hėngre, ta futėn !

Plazhi aty ėshtė dhe nesėr !

Sot do merren te gjithė me gurin, shpėtuan njerėzit !

Rrofsh o gur !

Sot na fale njė ditė pushimi prej vėrteti !

Tani te hoqėn o gur, por ti do kujtohesh gjate nė mendjet dhe zemrat tona !

Monument do tė bėjme o gur, qė me prezencėn tėnde tė pa dėshiruar, i dhe Vlorės dhe ne vlonjatėve njė dite pa llafe pėr shoshoqin !

PS: tė na falin pushuesit pėr njė ditė tė vetme, nė tė cilėn menduam vetėm pėr veten tonė"!


shpetim gjika
(Postimi i Shpėtim Gjikės nė Facebook)

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

20 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
zeqo pilafi Ore si vajti ajo puna ma gjyqin ,pa lere gurin ti . ate shiko !
avatar
Anonim
Skelari Te lumte o shpetim zagari tallu me budallenjte e laberise se ta dhane voten per 12 vite me radhe.
avatar
Anonim
Pederri_Jugor Pederrat jugor dhe kultura e epokes trashegimtare e Partise se Pederrit Jugor.
avatar
Anonim
xXx Qenke ditezi fare o Peto dhiari...Do te vij dhe ty,shume here me shpejt sec e mendon ai guri kokes...Kur bene dhe ti ironi qe beheshe si zorre atje ne spital mos ngelte me Kuc dhe me mac pa bere ironi...
avatar
Anonim
Labi Qenit kur i vjen ngordhja fillon te ungellije.
avatar
Anonim
Sejmeni E me demek ky me kete status sarkazem prej dhjari ,do te na deftoje e te na mbushe mendjet tona sikur ky eshte me i pastri i te nderēmeve
avatar
Anonim
adi Ti qenke buk shkelur, po ne e kemi per turp qe je vlonjat more per
avatar
Anonim
Guriu shoferi Shpetimit Qe ai gur duhet te te zinte tyj poshte me gjithe makinen tende Audi q7,qe ti e bleve me parate qe merrje nga lejet e pallateve.Ti je ai plehhre qe e bere Vloren si Afganistan,ne sheshin e Lungomares sot,ti kishe ndare dhe pjeset per pallate bashke me qente e Saliut.Populli zgjodhi Edin dhe na shpetoi nga nje gangrene si ti.Vendin e ke ne burg,rri i sigurt nuk ke per te gjetur me Vasil Hanxhari ne gjykate,drejtesia vonon po nuk harron .
avatar
Anonim
Vlora Te arrestohet shpetim zagari... Rrugaci qe sesht i zoti te bej as femij vetem per te derdellitur eshte frikacaku qe dhjeu ne brek kur e arrestuan .. Gjika kanceri i vlores..!
avatar
Anonim
Mali Kush qe trim kur i vune prangat?! Burgu njehere e njekohe ish per burra pasi behej per politike pa ketyre te parave u ndal sahati i vjedhjes.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 20/01/2018, VITI VIII- NR.14