Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 12:21 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Kosova
13 Gusht 2017 - 15:20
AAK zyrtarizon kandidatin
për kryetar të Podujevës
Pas zyrtarizimit të kandidatëve për kryetar të Komunës së Podujevës nga LDK-ja dhe Vetëvendosje, edhe AAK-ja ka dal me kandidatin e saj.

Kryesia e AAK-së në Podujeve ka mbajtur një mbledhje gjatë të cilës ka shqyrtuar listën e kandidatëve për asamble komunale dhe ka vendosur që kandidat për kryetar të Podujevës të jetë Fatmir Humolli.

Sipas AAK-së, kryesia e degës se AAK-së në Podujevë shqyrtuar propozimin e anëtarit të kryesisë Patriot Rudari që kryetari i degës Fatmir Humolli i padiskutueshëm për të qenë kandidat në garën për kryetarë të Podujevës, të jetë njëkohësisht edhe bartës i listës së AAK-së, për zgjedhjet lokale.

Pas gatishmërisë së kryetarit Humolli për të marr këtë përgjegjësi dhe besimit te kryesisë, me votë unanime u vendos që bartës i Listës së AAK-së dhe kandidatë për kryetarë të komunës së Podujevës në zgjedhjet lokale që mbahen me 22 tetor të jetë Fatmir Humolli.

Redaksia Online
J.Sh Shqiptarja.com

12 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Shqipėria si Finlanda, modeli i ri i arsimit nga zv.ministrja Shahini
Tre oficerėt, Vasili: Operacioni pėr arrestimin u dekonspirua nga policia
Bashkėshorti i Esmeralda Uruēit: Ja si fitova ndaj shpifjes sė RD-sė
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 25/11/2017, VITI VII- NR.279