Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 12:03 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Lajme tė mira
13 Gusht 2017 - 16:32 | përditesuar në 16:40
Video/Spektakli i demave del jashtë
kontrollit, kafsha godet njerëzit
Është bukur dhe emocionuese të shohësh një “luftë” mes toreadorëve dhe demave.

Dhe sigurisht sa më pranë arenës të jesh aq edhe më shumë rritet emocioni.

Por ndoshta ndonjëherë duhet të vëmë parësore sigurinë në vend të emocionit.

Në festivalin e zhvilluar në Spanjë në Caple, shumë prej pjesëmarrësve kanë marrë lëndime të konsiderueshme pasi janë goditur nga demi.

Duke nënvlersuar fuqinë e kafshës ata i vajtën shumë pranë, duke pësuar goditje në trup.

Megjithëse ka shumë të lënduar, lajmi i mirë është se asnjëri prej tyre nuk është në rrezik për jetë.

Epo mend për herë tjetër tani!

Redaksia Online
J.Sh Shqiptarja.com

12 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Shqipėria si Finlanda, modeli i ri i arsimit nga zv.ministrja Shahini
Tre oficerėt, Vasili: Operacioni pėr arrestimin u dekonspirua nga policia
Bashkėshorti i Esmeralda Uruēit: Ja si fitova ndaj shpifjes sė RD-sė
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 25/11/2017, VITI VII- NR.279