Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 21:02 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Sport
13 Gusht 2017 - 17:24 | përditesuar në 18:19
VIDEO/Bėn shaka me shokun
Kaka ndėshkohet me tė kuq
Njė gjest i brazilianit Kaka nė sfidėn mes New York Red Bulls dhe Orlando nė kampionatin amerikan tė futbollit, ėshtė kapur nga teknologjia dhe pėr rrjedhojė futbollisti ėshtė ndėshkuar. 

Ai i vuri duart nė fytyrė Collin, njėrit prej kundėrshtarėve me tė cilin kishte njohje tė hershme. Njė episod qė ka ngjallur shumė polemika nė SHBA pas vendimit tė arbitrit Gonzales pasi u sinjalizua nga VAR (teknologjia nė fushėn e blertė).

Kaka ndėrhyri nė mes tė njė pėrplasjeje mes lojtarėve dhe nė pėrpjekje pėr tė ulur tensionet bėri shaka me shokun e tij, por sistemi nuk e ka falur. “Ishte shaka” - i thanė tė dy arbitrit i cili nuk tėrhiqej pėr vendimin e marrė. 

Karton i kuq dhe Kaka la fushėn e lojės, pavarėsisht se ishte minuta e 97 e takimit. Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

21 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Rama mesazh Bashės: S'ka pakt pėr mbylljen e dosjeve
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/01/2018, VITI VIII- NR.16