Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 22:49 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Bota
13 Gusht 2017 - 17:33 | përditesuar në 17:50
Stuhia e rėndė godet Poloninė,
vret 5 persona, plagos 36 tė tjerė
Pesė persona, ndėr tė cilėt dy tė mitur, kanė humbur jetėn dhe 36 tė tjerė janė plagosur nga stuhia ekstreme me erė dhe shi qė goditi Poloninė mėngjesin e tė shtunės.

Situata mė e vėshtirė ka qenė nė njė pyll nė veri tė vendit, ku ishte organizuar njė kamp verorė, nga ku mbetėn tė vrarė dy tė rinj, tė cilėt i zuri poshtė njė pemė e rėnė nga stuhia.

Era e fortė prishi ēatitė e shtėpive, duke shkaktuar dėme tė konsiderueshme materiale, ndėrsa pemėt e rrėzuara ranė edhe mbi linjat e energjisė duke lėnė pa drita rreth 500 mijė njerėz.

Ndėrkohė pritet pėrkeqėsimi i situatės edhe nė disa zona tė tjera tė Polonisė.Redaksia Online
J.Sh Shqiptarja.com

3 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Milo: Heqja e ligjit tė luftės nga Greqia s'i kthen pronat ēamėve
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 17/02/2018, VITI VIII- NR.38