Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 12:03 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Sport
13 Gusht 2017 - 18:20 | përditesuar në 18:31
Merkato, Arsenal: Nuk e duam
Lemarin, Ozil mbetet në Londër
Arsenal ka shuar zërat e një transferimi të mundshëm të Tomas Lemarit nga Monaco te londinezët, ndërsa ka konfirmuar se gjermani Mesut Ozil do jetë pjesë e llogarive të Arsenalit.

Skuadra e Arsenalit është distancuar nga transferimi i mesfushorit të skuadrës së Monacos, Tomas Lemarit.

Shërbime e këtij lojtari nuk do jenë në llogari të topçinjve për sezonin e ri, lajmin e konfirmon tabloidi britanik, Daily Mail, ku thekson se Arsenal ka heqë dorë përfundimidht nga transferimi Lemarit, ndërsa po mendohet të mbahen shërbimet e Ozilit dhe Sanchesit dhe për sezonin e ri.

Ndër të tjera tabloidi britanik Daily Mail, thekson se vetë timonieri i londinezëve të Arsenalit nuk dëshiron të këtë në skuadrën e tij shërbimet e Lemarit, ndërsa Arsen Venger vazhdon të besoj tek dyshja Ozil-Sanches.

Futbollisti gjerman, Mesut Ozil, do vazhdojë të luaj për Arsenali, ndërsa e ardhmja e kilianit, Alexis Sanches mbetet për t’u parë, sepse kërkesa për këtë lojtar ka dhe nga Paris Saint Germain dhe Manchester City.

Redaksia Online
N.M/Shqiptarja.com

12 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Shqipėria si Finlanda, modeli i ri i arsimit nga zv.ministrja Shahini
Tre oficerėt, Vasili: Operacioni pėr arrestimin u dekonspirua nga policia
Bashkėshorti i Esmeralda Uruēit: Ja si fitova ndaj shpifjes sė RD-sė
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 25/11/2017, VITI VII- NR.279