Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 22:49 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Sport
13 Gusht 2017 - 18:47
Madrilenët humbin “betejën” për
Mbapenë,PSG paguan 180 mln euro
Skuadra mbretërore e Real Madridit hidhet në sulm për të siguruar shërbimet e talentit 18-vjeçar, Mbape.

Pak ditë më parë u raportua për një rekord paraprak të Realit me Mbape, ndërsa tani duket se gjithçka ka ndryshuar.

Sipas “Marca” vetë skuadra e Paris Saint Germain, i ka prishur planet për akordin final nga kampionët e Evropës. Skuadra franceze ka ndërhyrë në negociata me Monacon dhe ka bindur fituesit e kampionatit francez, që shërbimet e kampionit Mbape të zhvendoset drejt kryeqytetit Francez për shumën 180 milionë euro.

Skuadra e PSG-së ka bindur përfaqësuesit e klubit të Monacos duke paguar menjëherë shumën prej 180 milionë eurosh, për blerjen e kartonit të Mbapes.

Real Madridi nuk arriti t’i paguajë këtë shumë, por në bisedat mes përfaqësuesve të klubeve theksohet se Reali ishte dakord të paguante 160 milionë euro menjëherë, ndërsa pjesa tjetër e mbetur prej 20 milionë, do paguhej në varësi të klauzolave dhe akteve të marrëveshjes.

Redaksia Online
N.N Shqiptarja.com

4 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Maks Velo:Ja kurthi qė mund tė mė ēonte nė pushkatim
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Milo: Heqja e ligjit tė luftės nga Greqia s'i kthen pronat ēamėve
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 17/02/2018, VITI VIII- NR.38