Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:28 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Aktualitet
13 Gusht 2017 - 19:26 | përditesuar në 21:50
​Fier, 5-vjeēari me pushime te
gjyshi, e zė karroca e humb jetėn
I mituri po luante kur u godit nga karroca
FIER- Njė fėmijė 5-vjeē ka gjetur tragjikisht vdekjen pasditen e sotme nė fshatin Cerven tė Fierit, pasi ėshtė zėnė poshtė nga njė karrocė kuajsh.

Mėsohet se i mituri kishte shkuar te gjyshėrit tij (prindėrit e mamasė) dhe ka qenė duke luajtur nė oborrin e shtėpisė kur ėshtė varur te karroja qė ndodhej e parkuar aty pranė.

Karroca ėshtė menjanuar dhe pėr pasojė e ka zėnė poshtė 5-vjeēarin.

Ai ėshtė dėrguar menjėherė nė spitalin e Fierit, por pėr fat tė keq nuk ka mundur tė mbijetojė, duke humbur jetėn gjatė rrugės pėr nė spital.

Grupi hetimor po punon pėr zbardhjen e rrethanave tė kėsaj ngjarje.

urgjenca fier
 (Urgjenca Fier nė tė cilėn ėshtė dėrguar 3-vjeēari)


Njoftimi i policisė sė Fierit
Nė datėn 13.08.2017, ora 18:20, ėshtė sjellė i vdekur nė Spitalin Rajonal Fier njė fėmijė i mitur 5 vjeē, banues nė fshatin Panaja,Vlorė, i cili ka ardhur pėr pushime nė fshatin Ēerven, Fier, tek gjyshi i tij, shtetasi Xh.T.

Fėmija duke luajtur ėshtė kapur me duar tek njė karrocė qė tėrhiqet me kafshė (e cila ishte e parkuar nė oborrin e shtėpisė) por pasi ėshtė mėnjanuar karroca e ka zėnė poshtė dhe ka ndėrruar jetė.

Grupi hetimor po punon pėr zbardhjen e plotė tė ngjarjes.


Redaksia Online
J.Sh/Shqiptarja.com

23 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Gjinushi: I zhgėnjyer me Ramėn do mė ftojė kur t’i prishet makina
Deputetja 23 vjeēare Floida Kėrpaēi:S'​pres asgjė nga kjo qeveri
/UNESCO:Ndėrtimi nė Butrint u bė pa na konsultuar
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 16/10/2017, Viti VII - NR.244