Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 18:51 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Sport
05 Shtator 2017 - 23:36 | përditesuar në 23:39
Gazetarja i flet anglisht, Alioski:
Di shqip! “Çmendet” Pandev
Pas ndeshjes, futbollisti i kombëtares maqedonase Alioski u prononcua, por ajo që tërhoqi më shumë vëmendjen ishte se gazetarja e Supersport i bëri pyetjen në gjuhën angleze, por ai iu drejtua;  “Më fol shqip”.
 
Ndërsa më pas deklaroi se “Kjo ishte një sfidë derbi për mua. Në fakt ishte emocion për mua për faktin se kam edhe shokë të cilët kam luajtur më parë, si Sadiku.
 
Sot kishim shumë shanse për shënim, edhe unë kisha disa mundësi të mira për të realizuar. Mendoj se duke parë ato shanse që kishim, ne sot e meritonim të fitonim.
 
Në fakt e prisja më të fortë Shqipërinë. Sot i mungoi pak qetësia. Di vetëm se Shqipëria ka mundësia të bëhet më e fortë
” deklaroi ai.
 
Ndërsa Goran Pandev u shpreh i zhgënjyer për rezultatin, pasi sipas tij Maqedonia e meritonte fitoren. 


dy.b/shqiptarja.com

18 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
g Perse cmendet Pandev? Mendoni vertet se e meritonim ndeshjen?
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
'Qumėshti', kreu i AFI: Qytetarėt tė mos blejnė produkte nė rrugė
Orlando: 12 tė dėnuar nė Itali nuk arrestohen nė Shqipėri
Zef Brozi:Berisha pranoi se lejoi  drogėn,duhej tė ndiqej penalisht
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 17/12/2017, VITI VII- NR.298