Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 13:03 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Aktualitet
08 Shtator 2017 - 16:27 | përditesuar në 18:41
​Kėrkoi arrestimin e tij, Ngjela
takon Myftiun Gurra dhe tėrhiqet
Deklarata e avokatit Spartak Ngjela se myftiu i Tiranės duhej arrestuar, mori dhenė, nė kulmin e debatit mbi “mbulim” e statujės sė Skėnderbeut gjatė faljes sė Bajramit.

A kanė forcė shqiptarėt tė arrestojnė dhe tė dėnojnė myftiun Ylli Gurra? Ky ėshtė njė barbar osman tipik si myftiu Musa Qazimi i Esad Toptanit. Njė osman barbar na quan turq ne shqiptarėve qė jemi populli mė i vjetėr i Europės, pasardhės tė Aleksandrit tė Maqedonisė; Pirros sė Epirit, Gjergj Kastriotit, Ismail Qemalit, Fan Nolit Gjergj Fishtės dhe tė shėnjtores sė madhe Nėnė Tereza?
Nėse kjo prokurori e dominuar nga hordhitė otomane Berishė- Beograd, nuk respekton Kodin Penal pėr fyerje tė tharmit shqiptar nga njė barbar, kjo do tė pėrbėjė krim qė do ta ndjekė vetė prokurorinė e sotme kompetente shqiptare, menjėherė sa tė formohet SPAK
”,-tha Ngjela dy ditė mė parė.

Shqiptarja.com ka mėsuar se pas kėtyre deklaratave, myftiu i Tiranės, Gurra dhe avokati Ngjela kanė pasur njė takim sė bashku, takim i cili ka bėrė qė avokati tė tėrhiqet nga qėndrimi i tij fillestar.

“Ai mė tha se nuk e kishte thėnė kurrė qė ‘shqiptarėt janė turq”. Nė rregull i thashė. Nėse ėshtė kėshtu unė tėrhiqem nga aksioni im pėr tė bėrė padi. I thashė se kisha dėgjuar imamėt e tij ta thoshin me zė kėtė.

Atėherė ai prapė krijoi rezervėn e vetė dhe mė tha: Nuk janė imamė zyrtarė. Janė tė vetėshpallur imamė. Unė nuk mbaj pėrgjegjėsi pėr ata qė janė vetėshpallur imamė dhe kanė hyrė nė njė xhami qė nuk ėshtė nė strukturėn time, tė Komunitetit Mysliman”. Dhe kėtu kishte tė drejtė”,-thotė avokati sot, pas takimit me myftiun Gurra.

Pas ndezjes sė debatit mbi “mbulimin” e bustit tė Skėnderbeut, Myftiu Gurra, edhe pse i kėrcėnuar me jetė, mbajti njė qėndrim publik ku tha se “motrat dhe vėllezėrit e krishterė i garantoj se nuk ka qenė asgjė e qėllimtė.

Feja islame e ka mision po aq tė shenjtė sa myslimanizmin, edhe nderimin dhe promovimin e figurave qė kanė bėrė kombin”.


Redaksia Online
J.Sh Shqiptarja.com

13 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
anonim po pse duhet te mbulohet statuja e te madhit Skenderbe ,pse ka luftuar kunder turqve ?
avatar
Anonim
Emigranti E keqa e shqiperise eshte se i le shume hapesire dhe liri pakicave kombetare dhe fetare. Keta kan mbrojtur perhere interesat e vatikanit dhe ato greke bashke me evropen kurve .rrofte shqiperia poshte sherraxhinjte.
avatar
Anonim
PP Ne shqipen tone ne vjen vertet keq.Ka shum njerz qe e mbajn veten te ditur dhe cfar nuk thon.Pastaj u bie mendja dhe pendohen per ato.Po ketu ka mbi 25 vjet qe dhunohen e percmohen skenderbej te gjall dhe sthot njer nje fjal.Kurse sot per nje gabim te pa qellimt su la njeri po u kryqezuar.Kdto jane veprime te pastra armipesore qe duan te prishin harmonine fetare te ngritur ne shemuj.Tuuuuuurp!!!!//!!;!!!!/!///!!!!!/
avatar
Anonim
Haxhiu Ke shume te drejte .po me duket se po futet edhe ne shqiperi feja te jete mbi shtetin kjo gje seshte mire per ne shqiptaret..feja jone brezpas brezi ka qene vetem shqiperia
avatar
Anonim
USATOP Te frikesoi GURRA? Tani PO ta Ben bytha pse pse .Ketu PO luhet me djallin. Sheshi SKENDERBEJ NUK ISHTE NUK EDHTE PRONE E MYSLIMANEVE .SIKUR NE CDO DITE PASHKE TE MBULOHEJ SKENDERBEU DHE PER ORE TE TERA TE BLLOKOHEJ E TE SHUHEJ EGZISTECA E TE TJEREVE(ndryshe Nga pjesemarresit ne feste? )Cfare do komentonte GURRI SOT ? GURRI duhet Te pohoje Se beri gabim por qe " gabimi" ishte aksident I paplanifikuar. The Te kerkosh falje eshte gjesti me shembullor DHE me sherues .Koka e falur NUK pritet.
avatar
Anonim
gjimi eshte kohe e humbur te merresjh me Ngjelen ...sepse eshte si kungull i pjekur nen hije ...koh e humbur
avatar
Anonim
anonim o tak b.... ti je per te pi naj puro
avatar
Anonim
Anonim Nese e marm si date feja islame eshte 500 vjet prapa asaj se krishtere. Nderkohe ne 5 shekujt E fundit ne euopen perendimore te krishtere ka pasur:reforme protestante, revolucion industrial Iluminizem etj etj. Pra lind pyetja mos valle Shqiptaret e gjore po tentojne te kthehen mbrapsht? Edhe vet komunizmi e pat kuptuar rrezikun e Ideologjive fetare sidomos asaj islame....
avatar
Anonim
Lico Tani avokati te kaloje para gjyqit.Mos kujtoni se eshte burre i mire.Para zgjedhjeve orietonte Ramen kunder Berishes tani e drodhi u vu kunder Rames me qe nuk i dha ndonje cope
avatar
Anonim
Kaskanini Tamam pune avukati ,gjith ajo baterdi fjalesh pastaj ,,MIRPO,, ME THA. I THASH ,TE LUMT TEORICIZMI ZOTI AVUKAT PER TE TJERET TFALA ZANATIT .
avatar
Anonim
Hafiz Sabri Koci Ketu ka gisht per te percare harmonine fetare per te cilen e ndjejme veten krenare. gje qe edhe Papa Francesku e vuri ne dukje gjate vizites qe shenjteria e tij beri ne Shqiperi.
avatar
Anonim
Lavdi Jezu KRISHTIT te MADH! Jane te gjitha marifete dhe dredhira e ti avokat e din shume mire kete. Po te jesh musliman zemren e mendjen e ke tek turqia e arabia, tek xhamite e ēallmat e jo tek Arberia e te paret tane te KRISHTERE, te kisha e vlerat e saj, tek perparimi e perendimi. Tek e ardhmja e Shqiperise si e krishtere, Europiane dhe e civilizuar...
avatar
Anonim
Jerusalem Po pse Jezusi nga ishe o Ekstemist Katolik-nacionalist?
avatar
Anonim
anonim Te jesh musliman nuk do te thote te keshe mendjen nga arabia apo turqia por do te thote te deshmosh dhe te pranosh me sinqeritet se zoti eshte nje dhe i vetem te pranosh te gjithe profetet dhe te gjithe librat qe zoti ka zbritur dhe te pranosh qe kurai eshte libri i fundit i zotit i pandryshuar ashtu si e verteton edhe shkenca
avatar
Anonim
Buli Kaēanik-Kosovė Muslimanėt nuk e pėrdhosin Flamurin Kombėtar sikurse Katolikėt qė e bėnė nė Prishtinė nė Katedralen Nėna Terezė,
avatar
Anonim
Ta gypa Edhe jezusi ishte nga Palestina Nuk ishte as Amerikan as Europian.
avatar
Anonim
Per anonimin, Eduart Sala O ju patriotet e medhenj, mos u merni ca kemi ne ne zemer por shko e ngrije pak flamurin qe po e shkelni me kemb tek ajo kisha qe po inagurohej, pastaj hajde se ta sqarojm dhe se ca kemi ne zemer..
avatar
Anonim
Anonim Po na sill ti nje rast ku ne xhami ose nje hoxhe mban flamurin kombetare ,,??
avatar
Anonim
:-) Po, ke shume te drejte, rrofte greqia dhe vatikani qe i ka bekuar krishti. Me ne fund mund te futemi ne europe te civilizuar. Tani, ka ca efekte kolaterale si p.sh prifterijt pedofile qe as vatikani vete nuk din ku ti fusi po ama jane te civilizuar se perdorin vazeline.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Historia e Griseldit, pėr njė ėndėrr duhet tė ngulmosh 4 herė
Hoxha: Vettingu “ok” ndëshkoni drejtorat mos i bëni amnisti
‘5 Pyetjet’ Paloka: SHBA-BE na kėrcėnuan qė tė hyjmė nė zgjedhje
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 24/09/2017, Viti VII - NR.226