Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 12:50 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Politike
09 Shtator 2017 - 13:20 | përditesuar në 15:28
Basha bėn gafė, Balla-Berishės: 
Mėsoji kėta "deputetėt e rinj"...
Kreu i PD kėrkoi fjalėn nė Kuvend
Ironitė mes deputetėve nuk kanė munguar as nė kėtė seancė konstituese tė Kuvendit, nė nisje tė legjislaturės sė IX tė saj.
 
Taulant Balla ka thumbuar jo pak Lulzim Bashėn dhe grupin e tij parlamentar, pasi kryedemokrati kėrkoi fjalėn nė mbyllje tė Kuvendit.
 
Basha ngriti dorėn dhe i kėrkoi drejtuesit tė seancės Besnik Bare, qė t’i japė fjalėn.
 
Kryetari i Grupit Parlamentar Socialist, Taulant Balla nė kėtė situatė qesharake i ka kėrkuar deputetit mė tė vjetėr nė sallė Sali Berishės qė tė mėsojė “deputetin e ri” Lulzim Basha se nė kėtė seancė e deri nė zgjedhjen e kryetarit tė Kuvendit nuk ka debat.
 
Doktor mėsoji kėta deputetėt e rinj qė nė kėtė seancė nuk ka debat”, iu drejtua Taulant Balla, Sali Berishes.
 
Rregullorja e Kuvendit pėrcakton qartė se nė dy seancat e para deri nė zgjedhjen e kryetarit nuk ka debat.
 
Shtuar kėtu edhe faktin kushtetues se nė kėtė seancė tė parė asnjėri nga deputetėt e zgjedhur nuk ka bėrė betimin, e pėr pasojė nuk mund tė ushtrojė mandatin.

basha kerkon fjalen
(Kryetari i PD, Basha kėrkon fjalėn)

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

12 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
rednex Shyqyr qe shkoi vera dhe filloi Portokallia Parlamentare kemi me cfare te kalojme kohen...
avatar
Anonim
shoqja marigose... ca gallate, o cu kenaqem...
avatar
Anonim
USATOP Balla LLALLA DHALLA DHE SHALA KANE MARRE MUNGESA ME ARSYE KUR NUK KANE MESUAR MIRE SI TE HANE ATE QE DHJESIN NGA GOJA .BALLA VUAN DHE NGA SINOZITI DHE KA SHUME QURRE E ZERI I DEL I NGJIRUR. MM ME ARSYE. MESO NGA ERION VELIAJ KETO 4 VJET E DO DIPLOMOHESH PER MJEKESI POPULLQORRE.
avatar
Anonim
Nuk Po i pritet te trgoje se do bej opozite. Shqyeni gojen po aman vetem bulevardin mos e zini me.kushedi sa inat i vjen Jozefines qe i ka zene vendin.
avatar
Anonim
Ti E tregove veten qe sot qe je Ke.ic.O Bashe.
avatar
Anonim
z po nuk din tjeter vetem qi thot berisha edhe berisha per tu tallur me kryetari ja fut kerko fjalen sot pau be deputet akoma qfare te presim ma ne demokratet
avatar
Anonim
Une Ky Luli shyqyr qe na bene per te qeshur, se pune tjeter nuk di te beja.Hahaha!
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Historia e Griseldit, pėr njė ėndėrr duhet tė ngulmosh 4 herė
Hoxha: Vettingu “ok” ndëshkoni drejtorat mos i bëni amnisti
‘5 Pyetjet’ Paloka: SHBA-BE na kėrcėnuan qė tė hyjmė nė zgjedhje
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 24/09/2017, Viti VII - NR.226