Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 12:48 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Aktualitet
09 Shtator 2017 - 15:39 | përditesuar në 15:58
VD/Policia kontrollon ‘tė fortėt’
e Tiranės me makina tė shtrenjta
​Shoqėrohen 23 persona pėr verifikim
Policia ka nisur kontrolle tė befasishme nė Tiranė, pėr tė gjithė ata persona qė lėvizin me makina tė shtrenjta.

Siē mund tė dallohet nga kjo video e Policisė, uniformat Blu kontrollojnė tė gjitha makinat e shtrenjta nė kryeqytet, si dhe personat qė i kanė nė pronėsi ato.


​Shoqėrohen 23 persona pėr verifikim
Policia bėn me dije se janė shoqėruar 23 persona pėr verifikim, si dhe ėshtė gjetur njė pistoletė.

Gjithashtu janė bllokuar disa makina tė shtrenjta tė cilat mendohet se mund tė jenė tė vjedhura nė vendet e Bashkimit Europian.

Kėtyre makinave do t’ju verifikohet numri i shasisė.

Policia e Tiranės thotė se kontrollet do tė vijojnė, ku nė fokus do tė jenė makinat e shtrenjta.

Gjithashtu kontrollet do tė shtohen edhe ditėn e hėnė pranė shkollave, ku mendohet se lėvizin njė pjesė e tė rinjve me makina tė shtrenjta, por qė janė tė vjedhura.

Nga video e Policisė bie nė sy se shumica e kėtyre personave qė drejtojnė makina tė shtrenjta, janė tė rinj.

Pak ditė mė parė Policia ka sekuestruar 17 makina luksoze tė cilat ishin vjedhur nė vendet e BE-sė, por qė duke ndryshuar numrin e shasisė, kishin marrė targa shqiptare.

Njoftimi i plotė i policisė:
Tiranė,
Drejtoria Vendore e Policisė Tiranė.
Policia e Tiranės Plan Masash pėr rritjen e parametrave tė sigurisė.
Kontrolle tė befasishme nė tė gjithė territorin e qarkut Tiranė.
Kontrollet nga Forca e Operacioneve speciale dhe Shqiponjat nė D.V.P.Tiranė.
Kontrolle pėr evidentimin dhe kapjen e personave qė qarkullojnė me armė zjarri, tė atyre me makina tė blinduara, tė personave tė shpallur nė kėrkim, tė personave me precedent kriminal etj.
Gjatė kontrolleve tė ushtruara janė shoqėruar nė ambjentet e Policisė Tiranė, 23 shtetas pėr verifikim.
Janė kontrolluar dhjetėra makina luksoze.
Ėshtė sekuestruar njė pistoletė neutralizuese.
Janė shoqėruar nė pikė bllokimi disa automjete pėr verifikim tė mėtejshėm tė numrit tė shasisė.
Kontrollet do tė vijonė nė orė tė ndryshme.
Duke filluar nga data 11 shtator kėto kontrolle do tė shtrihen edhe nė afėrsi tė shkollave.

Redaksia Online
J.Sh Shqiptarja.com

 

12 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Emigranti Po shasite behen me shijak kjo dihet . Pastaj keta te lsi te kontrollit te automjeteve ca kane bere apo kane marre pjesen dhe kane mbyllur syte? Ne fakt te gjithe ata te shfrytezimit qe kane yarguar keto automjete te vjedhura duhet te ndalohem dhe te arrestohen per bashkepunim me vjedhje tjetersim te prones se luajtshme dhe falsifikim dokumentash shteterore. Ku eshte ky LLALLA pse hesht?'nn
avatar
Anonim
Toni Kntrollon hajduti hajdutin mjer ky popull qe besojen medjat tuaja nuk eshte nevoja ti zesh me makina te bukura por kap ata qe kanbiliona prona ne emrat e tyre
avatar
Anonim
Atdhetari Do ti lutesha "shtetit" qe te mos ndezin zjarrč kashte por nqs e kan seriozishte ket punč ta ēojné deri ne fund se po na duket vetja si te pa vlerč ne qe punojm e shpesh duhet te shkruajm emrin te dyqani ne funde te muajtč.flm
avatar
Anonim
Justice Bjeruni derrmojini poshtersirave felliqesireve
avatar
Anonim
Eri Po po ju erdhi dita do bejen nje vrim ne uje , do bejen lesh do mar ca lek shteti e prap do bredhin si te duan me makina e me arme jan kot keto per te mbledh lek shteti o njerez reklamat e shtetit legen
avatar
Anonim
G Ai polici mduket se qeka rama vete...sa i gjate 😂
avatar
Anonim
anonim Keto kontrolle do vazhdojne apo do mbeten si nje shou televiziv.se jane bere femijet me makina te shtrenjta dhe arme ne brez si te fort dhe nuk pyesin fare ka shtet apo jo.duhen sekuestruar te gjitha ato mjete qe nuk justifikojne burimin e te ardhurave qe i kane bler .nje femije me makin super te shtrenjt e me lek te piste kthehet ne nje kriminel i rrezikshem per shoqerin.
avatar
Anonim
jona Po he pra shyqyr u erdhi dita dhe ketyre se ngelen tu bo te fortin neper semafora,hani mut tani.shikoni bythen e mizes :))
avatar
Anonim
A Po politikanet do ti kontrolloj policia se edhe ata me makina te shtrenjta te pajustifikuara jane .................
avatar
Anonim
Enea po ta nisin pastrimin na pasurit e tyre pastaj te vin te pasurit e popullin kriminela.
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Historia e Griseldit, pėr njė ėndėrr duhet tė ngulmosh 4 herė
Hoxha: Vettingu “ok” ndëshkoni drejtorat mos i bëni amnisti
‘5 Pyetjet’ Paloka: SHBA-BE na kėrcėnuan qė tė hyjmė nė zgjedhje
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 24/09/2017, Viti VII - NR.226